zihninizi boşaltın

Zihnimizi Boş Düşüncelerden Arındırın

Günlük yaşamın panik ve telaşı içerisinde var bir insan kafası saçma sapan düşüncelerle dolup taşıyor. Bomboş düşünceler ile Hem başımızı ağrıtıyoruz hem de sağlığımızı ruhsal anlamda olumsuz etkiliyoruz. Peki zihnimizdeki boş düşüncelerden kurtulabilir miyiz? Evet zihnimizdeki çöplüklerden bazı yöntemlerle kurtulabiliriz. Bu yazımızda bunları nasıl yapabileceğimizi anlattık.

zihin
zihin

Bilinçaltını Temizleyin

Zihnimizdeki boş düşüncelerden kurtulmak için yani bilinçaltımızı biraz olsun temizleyebilmek için kendinizi evinizde sakin bir ortam ayarlayın. Ama hiçbir şekilde ses ve gürültü olmamasına özen verin. Eğer isterseniz etrafınıza sevdiğiniz renklerden objeler veya çiçekler koyabilirsiniz. Yani sizi iyi hissettiren rengi seçmelisiniz. Ayrıca rahatlama esnasında müzik sizi çok iyi hissettirebilir.

zihninizi boşaltın
zihninizi boşaltın

Sevdiğiniz müziği açabilirsiniz. Sizin için rahat olan pozisyonu alın. Gözlerinizi kapatıp kendi içinizdeki duygu çöplüğünün temizlemeye başlayın .İsterseniz canınızı sıkan sizi üzen olayları küçük küçük kağıtlara birer birer not edin. İşlem sona erdiğinde kağıtları birer birer okuyup ayarladığınız bir çöp sepetine teker teker atın. Bu esnada sevdiğiniz müzik çalıyor olsun. Daha sonra da kağıtları akşam bir suya atın  ve keyif alın.

İçeriği Oyla!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir