gözlük

Yüz Tipine Göre Gözlük Kullanımı

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte güneş gözlüğü sezonu açılmaya başlamış, renk renk çaları ve binlerce çeşitteki gözlük modelleri müşterinin karşısına çıkmaktadır. Soğuk ve yağışlı geçen sert bir kışın ardından son derece havalı duran güneş gözlüklerine geçmenin vakti geliyor. Gözlük seçerken yüz tipinizi bilip ona göre bir gözlük seçmek hem zamandan tasarruf sağlayacaktır hem de taktığınızda sizi yakışan gözlüğü bulmanızda yardımcı olacaktır. Gözlük seçerken amacınız yüzünüzün daha orantılı gözükmesini sağlamak olacaktır.

gözlük
gözlük

Hangi Yüze Hangi Gözlük

Kare bir yüze sahip bireylerin hatları keskindir ve daha oval görünüm verecek gözlük modellerinin tercih edilmesi gerekmektedir. Genişlik ve uzunluktaki dengeyi sağlamak yüz daha uzun gösterilmeye çalışılmalıdır. Oval ve yuvarlak çerçeveler tercih edilmelidir.

Kavisli hatlara sahip yuvarlak yüzlü kişilerin uzunluk ve genişlikleri birbirine daha yakın olduğu için bu kavisli görünümü arka plana atacak gözlük tipini seçmelidirler. Sapları kalın gözlükler yanaklarınızın daha tombul durmasını önleyecektir. Bu yüzdeki kişilerin yuvarlak gözlükleri kullanmaması gerekir.

gözlük modeli
gözlük modeli

Çeneye doğru daralan kavisli hatlara sahip oval yüzlü kişiler ideal yüz şekline sahip kişiler olarak kabul edilmektedir. Bu yüz tipinde abartılı büyük modeller kullanmaksızın her gözlük tipini kolayla takabilirler.

Alın bölgesi geniş ve çene yapısı incelen kalp yüz tipindeki kişiler bu genişlik ve inceliği kapatacak gözlük modelleri tercih etmelidirler. Alt kısmı geniş modeller kullanılmalıdır.

İçeriği Oyla!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir