yıldız çiçeği bakımı

Yıldız Çiçeği Bakımı

Yıldız çiçeği ilk olarak İspanyollar tarafından Meksika dağlarında bulunmuştur.

Yıldız Çiçeği Neleri Sever?

Her türlü toprakta yetişebilse de, en iyi ve en sağlıklı çiçeği istiyorsanız suyu iyi süzdüren ve biraz asitli toprakları sever. Yaz ve ilkbaharda yıldız çiçeğinin çoğaltılması için günde en az 6 saat güneşe ihtiyaç vardır. Nereye ekeceğinizi düşünmeden önce buna dikkat ederek karar vermeniz gerekir. Eğer bahçenizde veya balkonunuzda yeterince güneş yoksa başka bir çiçek yetiştirmeniz sizin için daha iyi olacaktır.

yıldız çiçeği
yıldız çiçeği

Yumruları 20 cm derine gömüleli, sonra bol su ile sulanmalıdır. Büyüdükleri zaman kolayca devrilme ihtimallerinden dolayı bir çubukla bağlamanız gerekir. İlk sulamadan sonra toprağı bir daha kurumadıkça sulamamanız gerekir. Filizlendikten sonra 15 cm’yi geçene kadar az sulamaya devam edilmeli. Bundan sonra haftada bir olmak üzere bolca sulanmalıdır. Yıldız çiçekleri çok hızlı büyüyen bir çiçek türüdür.

Boyları 30 cm’ye ulaştığında tomurcuklanmış olsa bile uçlarını koparın ki daha fazla dallı budaklı olsun, böylece daha çok çiçek açar. Büyük çiçekler elde etmek için her sap ucunda bir tomurcuk bırakın diğerlerini koparın. Tekrar çiçeklenmesi için, çiçekler solar solmaz kesin.

yıldız çiçeği bakımı
yıldız çiçeği bakımı

Çiçekleri sabah erken saatlerde keserek alın. Bir gün dinlenmiş kloru gitmiş su kullanın. Çiçekler vazoda 1 hafta kadar dayanır. Yıldız çiçeğinin suyunu her gün değiştirerek vazoda bekletmelisiniz ki canlılığını her gün korusun.

İçeriği Oyla!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir