bebek şampuanı kullanmak

Yetişkinler de Bebek Şampuanı Kullanabilir mi?

Bebek şampuanlarının ne kadar güzel bir kokusu vardır değil mi? Bebeklerinizi ve çocuklarınızı bu şampuanlarla yıkayınca mis gibi kokarlar. E haliyle de daha sevimli gelirler gözlerinize 🙂 “Ya şu şampuanı bir de ben mi kullansam acaba?” diyenler olmuştur. Hatta soru aşamasında kalmayıp kullananlar bile olmuştur 🙂 Peki bu doğru bir yöntem mi? Bebek şampuanlarını yetişkinler de kullanabilir mi?

bebek şampuanı
bebek şampuanı

Bebek Şampuanı Kullanan Yetişkinler

Bebek şampuanı kullanan yetişkinler illa ki vardır. Ve kullanılırken hep şu düşünülür: “Ya bebekler için hazırlanmış bir şampuanın bize ne zararı olabilir ki?” İşte hep bu düşünceyle yola çıkılır. Fakat mantıklı düşününce anlayacaksınız ki, aslında bu şampuanın size hiçbir faydası olmuyor! Neden mi?

Bebeklerin nazik bedeni ve narin minik gözleri düşünülerek hazırlanan bu şampuanlar, güçlü içeriklere sahip değildir. Yani bu şampuanlar kepeklenmeye, aşırı yağlanmaya veya dökülmeye karşı gelebilecek şampuanlar değildir. Bir düşünsenize; o kadar etkili bir şampuan olsa, bebekler için kullanılması da imkânsız hale gelirdi. Bu şampuanlar; bebeklerin nazik cildini tahriş etmesin, minik gözlerini yakmasın diye son derece saf içeriklere sahiptir. Bu nedenle pek de yetişkinlere göre değildir.

bebek şampuanı kullanmak
bebek şampuanı kullanmak

Sadece saçlar için değil aynı zamanda cilt temizliğinde de bunu kullanan bayanlar mevcut. Hoş kokusu ve zararsız olması dolayısıyla tercih edilebilir, evet. Ama nasıl saçları korumakta etkisiz kalıyorsa, kiri de cildinizden arındırmakta pek etkili olamayacaktır.

5/5 - (1 kişi oy verdi)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir