yıpranmış kot

Yıpranmış Kotları Değerlendirmenin Yolları

İnsanların günlük hayatında en çok tercih ettiği elbise türü kot olmuştur. Kot gerek bayanların gerekse de erkeklerin günlük olarak giydikleri elbise modellerinden birisidir. Kot elbiseler kullanım olarak çok yaygın ve uzun ömürlü olduğu gibi yıprandığı zamanda değerlendirilmesi de bir o kadar kolay kullanım sağlar.

kot
kot

Günümüzde bazı insanlar yıpranan kot elbiselerini atmakla çare bulurken bazıları da ev ekonomisini değerlendirerek kot elbiseyi değerlendirirler. Kot genelde diz kapak bölgesinden yırtıldığı için kadınlarda erkeklerde kot pantolonunu diz kapağı kısmından keserek şort şeklinde kullanırlar. Aslında geçmiş dönemlerde yırtık kot pantolonu moda olarak kullanılmaktaydı. Kot pantolonlarında kesilen kısımlar, dikiş makinesi ile yapılarak kullanışlı bir ürün yapabilirsiniz.

Ev Dekorasyonunda Farklı Tasarım

Yıpranmış kotların değerlendirildiği bir başka ürün ise çanta olmuştur. Kotları ikiye katlamak suretiyle kendinize uygun çanta yapabilirsiniz. Kot ürünlerin tasarımı genelde dikiş makineleri ile yapılır. Dönem dönem moda olan kot çantalar özellikle genç yaş grubu bayanların severek kullandığı ürün olmuştur.  Yıpranmış kot pantolonlarında yapılan ürünlerden birisi de çocuklara yapılan oyuncaklardır.

yıpranmış kot
yıpranmış kot

Renkli ipliklerle çok daha eğlenceli hale getireceğiniz ürünler, tasarım olarak son derece şıktır. Yıpranmış kotların kullanıldığı alanlardan birisi de kanepelere uygun kırlentlerdir. Evlere dekorasyon anlamında çok farklı hava katan kot kumaşlı kırlentler, evlerinizde bahar havası estirebilirsiniz. Bazı insanlar evlerde çok yaygın hale gelen puf koltuklarının yüzlerini de kot kumaşa sahip ürünlerle kaplayabilir.

İçeriği Oyla!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir