yeşil çay

Yeşil Çayın Cilde Faydaları

Yeşil çayı genelde keyif için içenler, o de neymiş diye soracaklar şimdi… Evet doğru duydunuz; yeşil çay keyif için veya herhangi bir sebeple içilebildiği gibi, aynı zamanda cilde de çok fazla faydası olduğu gözlemlenmiş bir nimet bizim için. Peki ne faydası var?

  • Yeşil çay, sizin için yaşlanmaya karşı bir savaş verir. Cildinizi yaşlanmanın gereği olan kırışıklıklardan korur. Yani tabi ki hiç yaşlanmayacaksınız diye bir şey yok. 🙂 Ama yeşil çayla yaşlılık habercisi olan kırışıklıkların oluşmasını yavaşlatabilirsiniz.
  • Yeşil çay, cildi güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korur.
  • Cilt kanserinin ne kadar zor bir rahatsızlık olduğunu herkes bilir. Yeşil çay tüketen kişilerin cilt kanserine karşı kalkanı hazır hale gelir. Yani yeşil çay, sizi cilt kanserine karşı da korur.
çay
çay
  • Yeşil çayın ayrıca gözlere de faydası olduğu söylenebilir. Poşet çay olarak tükettiyseniz o poşeti gözlerinizin üzerine koyarak, normal tükettiyseniz de bir pamuk yardımıyla gözlerinize masaj yaparak faydalanabilirsiniz. Gözlerdeki ağrıyı ve yorgunluğu alacaktır.

Yeşil Çayın Ciltte Kullanımı

Yeşil çayla cildiniz için maskeler hazırlayabilirsiniz. Bu maskeler sayesinde cildiniz yenilecektir. Maske dışında da, pamuk yardımıyla tonik olarak kullanıp cildinize parlaklık verebilirsiniz.

yeşil çay
yeşil çay

Ayrıca; yeşil çay içeren yüz temizleme ürünleri ve yine içeriğinde yeşil çay bulunan güneş kremleri kullanabilirsiniz. Güneş ışınlarının zararlı etkilerinden koruma özelliği olduğu için, güneş kremlerindeki etkisi güzel olacaktır.

İçeriği Oyla!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir