Yeni Trend 3 Boyutlu Seramikler

Günümüze banyo ve mutfak gibi alanların yanı sıra antre, hol ya da balkon ve teras gibi alanlarda de sıklıkla tercih edilen üç boyutlu seramikler oldukça ilginç görüntüleri kazanmanıza yardımcı oluyor. Dekorasyon uygulamaları içinde kimi zamana doğallığa bir geçiş yaratırken kimi zamanda geçmişin nostaljik yüzünü keşfetmeniz mümkün olabiliyor. Birbirinden farklı birçok üç boyutlu seramik uygulamasının aynı zamanda mekânda yarattığı derinlik sebebi ile daha geniş bir ortam hisside yaratabiliyor. Bu sebep ile özellikle dar alana sahip olan banyolarda yer zemin kaplaması olarak tercih edilip alanın daha geniş olduğu izlenimi kazandırılabiliyor.

seramik
seramik

Ne Tarz Modelleri Uygulama Gerekir?

Üç boyutlu seramik uygulamaları özellikle manzara ve doğa temaları ile dikkat çekiyor. Taşlar, deniz, balıklar, denizanaları ve daha birçok farklı model içinde seçim yapmanız da son derece güç olabiliyor.  Özellikle beyaz ve mavi fayans aralığına sahip olan banyonuzda yer zemin kaplama olarak üç boyutlu seramik kullanımını seçecek iseniz. Bu alanın daha geniş gözükmesi için deniz teması, daha uzun gözükmesi için ise yol teması içeren bir tercih yapabilirsiniz.

seramik
seramik

Bunların yanı sıra duvarlarda fayans kullanımında özellikle duş bölümünde bunu tercih edebilirsiniz. Birbirinden farklı olan üç boyutlu temalar içinde daha dar olan duş alanını geniş hissini yansıtmak için açık tonlara yönelip özellikle su temasına değinmeniz önerilir.

İçeriği Oyla!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir