yemek

Yavaş Yiyerek 100 Kalori Daha Az Alabilirsiniz

Hızlı ve ayakta yemek yeme kültürünün oldukça yaygınlaştığı günümüzde öğünler genel olarak oldukça geçiştirilen bir duruma düşerek zaman kaybı olarak görülmeye başlandı. Bu durumun sonucunda ise daha sağlıksız bedenler ve kilo sorunları ile karşı karşıya kalan insanların fazlalaşmasına sebep oluyor. Bunun sebebi ile ilgili olarak araştırmalarını yapan uzmanlar oldukça ilginç bilgilere ulaştılar.

yemek
yemek

Yapılan araştırmalar sonucunda uzmanların açıklamalarına göre yavaş yemek yiyerek yemek aralarında bir yudum su içen kişilerin hızla yemek yiyen kişilere oran ile 100 kalori daha az aldığını bildirdiler.

Nasıl Yemek Yemeliyiz?

Günde üç öğün olarak ayarlanacak olan yemeklerimizde öğün atlanmaması oldukça önemlidir. Aynı saatler arasında yemek yemek bedensel olarak fayda sağlıyor. Öğün aralarında yenecek olan yoğurt, ayran, elma gibi besinler ise aşırı acıkarak öğünde çok yemek yenmesini ve hızı yavaşlatacak olan besinlerdir.

yemek yemek
yemek yemek

Yemek öğünlerinde ise yavaş yemek yemek ve keyif ile yemek yemek son derece önemlidir. Hem mide sağlığı açısından fayda sağlayan bu yemek şekli hem de daha az kalori alarak kilo dengenizi korumanızı sağlarken aynı zamanda zayıflamanızı da sağlayacaktır. Özellikle lokmalarınızı iyice çiğnemek hem sizi yavaşlatacak hem de midenize düşen görevi azaltacağı için sindiriminizde destek olarak saha sağlıklı olmamızı sağlar. Böylece yemek sonrasında açıkma zamanınızda uzayacak ve kilo vermenizde böylece hızlanacaktır.

İçeriği Oyla!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir