tezgah

Mutfak Tezgahları Özellikleri Nelerdir?

Mutfak alanlarının ön plana çıkmasını sağlayan kuşkusuz mutfak tezgahlarıdır. Mutfak tezgahları, mutfağın derinliğini, güzelliği hatta temizliğini ön plana çıkarır. Gelişen teknoloji ile her bütçeye ve her zevke uygun mutfak tezgahları vardır. Son yapılan dairelerin genelinde mutfak tezgahları genellikle son teknoloji malzemelerden oluşturulmuştur. Mutfak tezgahları öncelikli olarak özellikli olmalıdır.

mutfak tezgahı
mutfak tezgahı

Buna göre sıcağa dayanabilmesi, kullanışlı olması,  kolay temizlenebilir olması gerekir. Mutfak tezgahları kum, mermer ve taş gibi malzemelerin karışımı ile yapılan alanlardır. Mutfak tezgahları mutlak olarak tüketicilerin isteklerine cevap verebilecek nitelikte olmalıdır. Mutfak tezgahlarında ürün seçeneği çok çeşitlidir. Evlerde en sık rastlanan tezgahlardan birisi doğal taş tezgah olmuştur.

Mutfak Tezgah Çeşitleri Nelerdir?

Doğal taş’tan imal edilen bu ürün, son derece sağlam yapıya sahiptir. Isıyı izole eden, dayanıklı olduğu gibi farklı renkleri de mevcuttur. Renk seçeneğinin çok olması karışıklık oluşmasına neden olabilir. Ev dekorasyonlarda tercih edilen mutfak tezgahları corian tezgahtır. Sert yüzeye sahip olan bu tezgah taş, kum, cam ve porselen maddelerin karışımı ile oluşturulan malzeme olup, yüzeyi pürüzsüz ve çiziklere karşı dayanıklıdır.Corian tezgahlar bakteri barındırmadığı için son derece hijyeniktir.

tezgah
tezgah

Evlerinde kompozit tezgah  arayan insanların tercihi dekton tezgah olmuştur. Sert yüzeyli tezgah olan dekton tezgah, rengi solmayan ürün olduğu gibi kırılmaya karşı da son derece dirençlidir. Evlerde tercih edilen mutfak tezgahlarından birisi de kuvars tezgah olmuştur. Sağlam ve çizilmelere karşı etkin olan bu ürünler, doğal taş tezgahlar gibi yüksek asitli maddelerden ve kimyasallardan olumsuz etkilenir.

İçeriği Oyla!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir