gelinlik

Prenses Kesim Gelinlik Nedir?

Her genç kızın en büyük hayali telli duvaklı evlenmek, sadeliğin ve temizliğin simgesi olan gelinliği giymektir. Her yıl birçok modelde gelinlik vardır. Son dönemlerde evlilik hazırlığında olan gelin adaylarının en çok tercih ettiği gelinlik türü prenses gelinlik modeli olmuştur. Kabarık olan gelinlik, belden itibaren hacim ve hareket kazandığı gibi, basen ve kalça kısmını da iyice gizler.

gelinlik
gelinlik

Prenses gelinlik kabarık balo elbisesi ile aynıdır. Prenses gelinlikte en önemli nokta elbisenin etek kısmının başlangıcıdır. Moda tasarımcıları bu tip gelinlerin etek kısmının ne çok yukarıda ne de çok fazla aşağıda olmasını ister. belin inceliğine kalınlığına, bacak boyunun uzunluğuna kısalığına göre ayarlama yapılır. Prenses gelinlik modellerinde ağırlık renk seçimi elbette ki beyaz ve beyazın en yakın renklerdir.

Prenses Gelinlik Özellikleri Nelerdir?

Bel kesimine göre gelinlik çeşitleri, Eteğin tam olarak belden kesildiği model olan tam prensestir. Eteğin bel ve kalçanın arasında bir yerden kesildiği model olan Hafif düşük bel modeli de tercih edilen bir diğer prenses gelinlik modelidir. Prenses gelinlik herkesin giyebileceği gelinlik modeli değildir. Boy ve kilo çok önemlidir.

gelinlik modeli
gelinlik modeli

Prenses gelinlikler, prenses edasıyla süzülerek yürümek isteyen birazda gösterişi seven gelin adaylarının tercih ettiği gelinlik modeli olmuştur. Kalça kısmı normalin üzerinde büyüklükte olan gelin adayları için prenses gelin modeli adeta biçilmiş kaftandır. Modellerle ilgili moda evlerinden ve internet üzerinden araştırma yapılabilir.

İçeriği Oyla!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir