Orkide Göndermek Neden Bu Kadar Popüler?

Kime sorarsanız sorun, ilk akıllarına gelecek çiçeklerden biri orkidedir. Değerli bir çiçek olarak orkide göndermek, artık son derece yaygındır. Birçok farklı görünüme sahip olan bu hassas çiçeğin, 800 civarı cinsi ile 30.000’den fazla orkide türünün bulunduğu dünyanın en büyük bitki ailesine ait olduğunu öğrenmeniz şaşırtıcı olabilir. Elbette bu egzotik çiçekler birbirinden büyük farklılıklar gösterir, bazıları 1 ton ağırlığındadır ve 75 cm yaprakları vardır.Orkide gönder aramaları ile orkide çeşitlerinin tamamına ait çeşitlere ve bilgiye sahip olabilirsiniz.

Dünyanın En Popüler Orkide Cinsi: Phalaenopsis Orkide

Birbirinden güzel yüzlerce orkide türü olmasına rağmen Phalaenopsis orkideleri en popüler olanları arasında geliyor. Phalaenopsis orkide, bol miktarda çiçekleri, dayanıklı doğası ve iç mekânda gelişme kabiliyeti ile orkide sevenler ve yeni başlayanlar için diğer orkide bitkileri arasında tercih sebebidir. Bir çiçekçiden orkide göndermek istediğinizde de muhtemelen karşınıza Phalaenopsiz orkideleri çıkacaktır. Bu güzel egzotik çiçek, özellikle Palawan ve Zamboanga adalarında, Filipinlerde, Himalayalar’da ve Avustralya’da, Güneydoğu Asya’da ve farklı tropik ülkelerde bulunur.

mavi orkide
mavi orkide

Phalaenopsis Orkide Türleri

Orkide türleri doğal ırklar ve melez ırklardır. İki orkide türünün sonucu olarak üretilen yeni bir orkide türü için melez ırk kullanılır. Bununla birlikte, doğada bulunabilen bazı phalaenopsis orkide melezleri de bulunuyor, ancak bu melezler, isimlerinin önünde “x” harfi ile tanımlanıp ayrılıyor.

Phalaenopsis orkideleri çeşitli kategorilere veya bölümlere ayrılır ve bunların altında çeşitli tür ve melezler bulunur. Bunlar arasında en önemlileri; Phalaenopsis (amabilis, afrodit, philippinensis, sanderiana, schilleriana, stuartiana), Stauroglotttis (celebensis, equesteris, lindeni), Aphyllae, Proboscidioides, Parishianae, Polychilos, Fuscatae ve Zebrinae cinsleridir.

Alt grupları ile birlikte Phalaenopsis oldukça geniş bir orkide ailesidir. Pembeden lilaya, beyazdan sarıya birçok renk varyantı ve renk kombinasyonları ile dolu muhteşem çiçekler üretir. Her biri neredeyse benzersizdir ve belki de bu yüzden popülerdir.Orkide gönder aramaları sayesinde tüm orkide çeşitlerine sizler de ulaşabilirsiniz.

İçeriği Oyla!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir