iş görüşmesi

İş Görüşmelerinde Üzerinden Geçilmesi Gereken 5 Konu

Hangi yaşta olursak olalım iş görüşmeleri herkes için biraz da sıkıcı ve endişe vericidir. İnsanın karşısına geçen bir veya birkaç kişinin karşısında cevapların ne olduğunu bilemeden iş görüşmesine katılmak da çok da eğlenceli değildir ama eğer böyle bir durum ile karşı karşıya iseniz, kendinizi eğer bu işi gerçekten istiyorsanız, doğru bir biçimde ifade etmelisiniz. O yüzden de bazı konuların altını ısrarla ama satır aralarında ama direkt olarak ifade etmek durumundasınız. İşte o ifade edilmesi gereken durumlar.

iş
  • Şirketi Gerçekten Tanıdığınızı Hissettirin Hatta İfade Edin: İş görüşmesine gitmeden önce mutlaka firma hakkında detaylı bir araştırma yapın ve firma hakkında bilgi sahibi olun ve firmayı ne kadar iyi tanıdığınızı karşı tarafa hissettirin.
  • Yeni Pozisyonunuzu Yakından İlgilendiren Tecrübelerinizi Anlatın: Eğer sizi bu iş görüşmesine çağırmışlar ise mutlaka benzer tecrübelerinize istinaden çağırmışlardır ki siz de abartıya kaçmadan mevcut tecrübelerinizi en yalın biçimde anlatın.
  • Hem Bir Ekiple Hem De Tek Başına Çalışabileceğinizi Gösterin: Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesineşiarını unutmadan hem takım çalışmasına yatkın olduğunuzu, hem de bireysel olarak çalışabileceğinizi ifadelendirin.
iş görüşmesi
iş görüşmesi
  • Hırsınızı Ve Hedeflerinizi Dile Getirin: İŞ görüşmelerinde asla hedefsiz görünmeyin. Kısa ve uzun vadeli amaçlarını açıklayın.
  • Kendi Kendinizi Motive Edebildiğinizi Gösterin: İşyerlerinde en önemli konulardan birisi motivasyon. Siz de motivasyonunuzun güçlü olduğunu net bir biçimde açıklayın.
İçeriği Oyla!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir