cilt bakımı

Kuru Cildi Nemlendiren Maskeler

Kuru ciltlere özellikle kuru ve soğuk havalarda daha çok bakım yapılmalı. Cilt yapınız donuk ve matsa kuru bir cilde sahipsinizdir. Kuru ciltler fazla parlamadığı gibi yağ oranı da düşüktür. Kuru ciltlerin tek dezavantajı erken yaşta kırışmaya meyilli olmalarıdır. Meyve maskeleri ile cildinize düzenli bakım yapabilirsiniz.

cilt
cilt

Kuru Cilde Nem Sağlayan Maskeler

Ciltte oluşan kuruluğu önleyici bitki Aloe Vera’dır. Yaşlanmayı engellediği gibi yüze nem dengesi de sağlar. Cilt dokusunu derinden temizler ve parlaklık verir. Aleo Vera yapraklarını blendar yardımı ile ezin. İçine yarım limon suyunu sıkın ve cildinize sürün. 15 dakika sonra cildinizi temizleyebilirsiniz.

Kahve ile yapılan maskeler, cildin su kaybını önler ve nemlendirir. Stresten yıpranan cildi canlandırır. İki tatlı kaşığı Türk kahvesinin içine 1 çay kaşığı tuz ekleyin karıştırın. 1 çay kaşığı esmer şekeri de ilave edin ve üzerine 1 yumurta sarısı kırıp cildinize sürün. 10 dakika sonra cildinizi yıkayın.

cilt bakımı
cilt bakımı

Cildin nem dengesini sağlayan bir diğer meyve ise muzdur. Yarım muzu ezin ve içine yarım limon sıkın, üzerine ise 1 tatlı kaşığı bal ilave edin. Bu maskeyi cildinizde yarım saat bekletin. Maskeyi cildinizden çıkarırken sabun kullanmayın. Sadece maden suyu ile silebilirsiniz. Haftada bir yaparsanız cildiniz nemlenir ve kırışıklıklarınızın önüne geçersiniz. Yumurta beyazı ve bir tatlı kaşığı toz şekeri çırpın ve iki günde bir yüzünüze sürün. Yumurta cildi besler ve canlandırır.

İçeriği Oyla!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir