süpürge

Elektrikli Süpürge Seçiminde Dikkat İsteyen Unsurlar

Kapalı mekanların temizliğinde en önemli adım olan süpürme işlemi için geliştirilen çok sayıda elektrikli süpürge çeşidi vardır. Domestik kullanıma müsait olan çeşitler içerisinde alerjen sorunlarına çözüm sunan süpürgeler dahi bulunurken satın alma işleminde nasıl karar verileceğine ilişkin biraz da olsa bilgi edinebilmek bu süreci kolaylaştırır.

elektrikli süpürge
elektrikli süpürge

Eski dönemlerde üretilen makinelerin neredeyse hepsi birbirine benzer özellik ve kalitedeyken günümüzde farklı fonksiyon, konfor ve etkinliklere sahip. Ürün çeşitlerinin ve kişisel olarak ihtiyaçların bilinmesi durumunda en doğru kararın verilmesi mümkün olur.

Elektrikli Süpürge Çeşitleri Nelerdir?

Hala üretimde olan ve kullanılan en eski çeşit, toz torbalı elektrik süpürgelerdir. Marka ve modeline bağlı olarak emiş gücü, filtre sistemi özellikleri farklılık gösterse de kullanım açısından en konforlu yöntemi bu model sunar. Ortamdan çektiği toz ve parçaları kendi içerisinde bulunan toz torbasına hapseder ve torba dolduğunda kirlilikle karşılaşmak zorunda olmadan kolayca değişim yapılabilir. Tek dezavantajı sürekli toz torbasına ihtiyaç duyuluyor olmasıdır.

süpürge
süpürge

Torbasız modeller HEPA filtreli olarak da adlandırılır. Bu modellerde ortamdan emilen kirlilik toz torbasını anımsatan bir hazneye dolar ve bu hazne dolduğunda içinin boşaltılması gerekir. HEPA filtreleri, bulundukları makinelerde alerjen materyalleri hapsedebilen özelliktedirler.

Son olarak su filtreli modeller vardır. Bunlarda ise toz direkt olarak suya hapsedilir. Toz toplama hanesine yerleştirilen belli bir miktar su, her süpürgeleme işleminden sonra dökülmeli ve hazne yıkanmalıdır.

İçeriği Oyla!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir