Golden Eagle Paraflaşlar

Fotoğrafları etkileyen en temel öğe ışık olmaktadır. Zira ışık enerjisi olmadan hiçbir görüntünün fotoğrafa dönüşmesi mümkün olmayacaktır. Bizim algımız ve görüntümüz ise ışık fotoğrafçılığı ile sadece kırmızı ve mor arasında kalmış olan dalga boylarını içerir. Bunların dışarısında kalan ve bizlerin dijital ile kimyasal olarak yardımcı araçlar olmadan göremeyeceğimiz bir gezegen daha bulunmaktadır.

Golden eagle paraflaş sistemi ise bizim bu görünmeyen evreni görmemize yarayan bir araçtır. İlk olarak bir golden eagle paraflaş sisteminden yayılan ışığı bir kaynaktan her istikamete doğru dalgalanarak dağılan parçacıklar olarak düşünelim. Bu cisimler aldıkları ışık parçacıklarını saniyede tam 3 milyon kilometrelik bir hız ile helezonik dalgalı bir biçimde yansıtarak görüngülerini oluşturur. Tüm ışık biçimlerinin hızı aynı olduğu halde dalga boyları farklılık göstermektedir. Bu da ışığın niteliğini belirleyen ana unsurdur.

Işık Kaynakları

Golden eagle softbox ise ışık kaynaklarını renklerine göre tanımlar iken bu kaynakları tek renk olarak tanımlar. Ayrıca polikromatik olan kaynakları kesintili ve kesintisiz bir şekilde ayırt ettikten sonra spektrumlamaya başlar. Örneğin golden eagle paraflaş ile siyah bir şekilde ısıtılarak elde edilmiş olan ışık kesintisiz bir şekilde olmasına rağmen spektral ağırlığı oldukça farklılık göstermektedir. Bunun ile birlikte sıcaklığın artması ile önce kırmızı ışık yaymaya başlamakta olan cisim daha sonra sarı, beyaz, mavi ev mor renkleri yaymaya başlar. Bu yol ile ışık yayan kaynakların sıcaklıkları ise Kelvin olarak ölçülür.

Silüet Fotoğraflar

Silüet fotoğrafların çekimi için tercih etmeniz gereken en iyi paraflaşlar golden eagle softbox olacaktır. Zira bu fotoğrafların çekimi sırasında 100mm odak uzaklığına sahip bir objektif kullanmanız gerekmektedir. Bu durumda ise ters ışık kaynağı bir örnek vermek gerekir ise doğmakta ya da batmakta olan güneş seçilmiş ise doğal olarak bu oranları büyütülmüş ışık kaynağını hesaba katarak yapacaktır. Sonuçta ise güneşin koyu kırmızı ya da turuncu bir yuvarlak olarak gözüktüğü ayriyeten karenin diğer bölümlerinin simsiyah olmasa da karardığı bir fotoğraf olacaktır. Siluet elde edilmek istenen konu etrafındaki karanlık nedeni ile silinmiş olabilecektir.

Diğer taraftan golden eagle softbox ürününün 24 mm, 28mm ya da 35 gibi geniş açılı objektifleri ile çalışıyor iseniz kompozisyonun oluşturarak çekim yapabilirsiniz. Golden eagle paraflaş sistemlerinin bu özelliği ise kendisini rakiplerinin bir adım önüne atmaktadır.

Avantajlar

Golden eagle sistemlerinin bir çok avantajı bulunmaktadır. Bunların arasında en çok göze çarpanı karmaşık bir manzarayı, fotoğrafı çekilen objeyi vurgulayarak sadeleştirmesi olmaktadır. Bunun ile birlikte manzaralara kuvvetli gölgeler eklemesi, portrelerde; fotoğrafın konusunu daha güzel gösteren bir ışık halesi oluşturması ise golden eagle fx400 markasının bir diğer artı özelliğidir.

Doğru Pozlamanın Gücü

Golden eagle sistemlerinin en bilinen çeşidi olan golden eagle fx400 modelini özellik ile ters ışıkta fotoğrafta belirgin olarak çıkmasını isteyeceğimiz ışıklı bölgeler için yapılan doğru enstantane ve diyafram ile doğru pozlama yapabilmemiz mümkündür. Fakat bununu için örneğin bir camiinin arkasında kalan ve daha fazla ışık alan gökyüzü için doğru olan bir diyagram ayarını golden eagle fx400 üzerinde seçer isek camiinin silüeti daha belirgin olacaktır.

Bunun ile birlikte golden eagle markasının en bilinen modeli olan golden eagle fx400 ters ışık tekniği ile nesneleri ayrıcalıklı ve karakteristik özelliğe sahip olan yapı ve objeler ile birlikte oldukça güzel yansıtmaktadır. Ayrıca golden eagle modelinin bir başka önemli özelliği ise bu kadar özgün ve yüksek standartlara sahip olmasına rağmen fiyatının oldukça uygun olmasıdır.

Ürün için https://www.fotoaksesuar.com/marka/golden-eagle-1 tıklayın.

İçeriği Oyla!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir