siyah nokta

Yüzünüzdeki Siyah Noktalardan Kurtulmak İstiyor musunuz?

Herkes taze, pürüzsüz ve hatta kusursuz cildi sever, ancak her zaman böyle değildir. Yüzünüzdeki koyu renk lekelerin görünümünü azaltmaya yardımcı olabilecek basit ve doğal çareler olduğu için yüzünüzü ağır makyajla kaplamanız veya hassas cildinizi sert kimyasal tedavilere tabi tutmanız gerekmez. İşte o siyah karanlık noktalardan kurtulmanın 5 doğal yolu:

siyah nokta
siyah nokta
  • Aloe Vera: Bu, ciltteki tahrişler, yanıklar ve tüm lekeleri iyileştirmede etkili bir çözümdür. Evde bir aloe bitkisi varsa, ufak bir parça koparın, elinizde sıkın ve doğrudan yüzünüzdeki siyah noktalarınıza uygulayın, en az 30 dakika sonra yıkayın.
  • Domates: Her gün yüzünüze bir dilim domates yapıştırın veya domates suyunu doğrudan yüzünüze uygulayın. 20-30 dakika bekletin. Bundan sonra soğuk su ile yıkayın ve bu tarifi her gün kullanın. Ayrıca, bal ile karıştırılan domates suyu harikalar yaratır.
siyah noktalardan kurtulun
siyah noktalardan kurtulun
  • Yulaf ezmesi: Bu, cildin soyulması için iyidir. Yulaf unu ve ılık su karışımını yüzünüze yapıştırın. Yüzün her tarafına uygulayın ve kuruyana kadar bekletin, Ilık su ile yıkayın. Bunu haftada bir veya iki kez yapın.
  • Limon: Limonu kesin sıkarak suyunu çıkarın. Pamuklu bir çubuğu kap içine batırın, ardından etkilenen cilt alanına birkaç damla limon suyu uygulayın. Kurutun, sonra yüzünüzü serin su ile durulayın.
  • Soğan Suyu: Soğanların cildin koyu renk lekelerini aydınlatmak için etkili asidik özellikleri vardır. Kırmızı soğanı soyun ve bir meyve sıkacağı veya mikserle işleyerek suyunu çıkarın. Soğan suyunu siyah noktalarınıza sürmek için pamuklu çubuk kullanın ve 15 dakika bekletin, sonra durulayın.
İçeriği Oyla!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir