kalıcı kilo verme

Kilo Vermek İçin Diyet Yapmak Geçici Bir Çözüm Müdür?

Kilo vermek ve fit bir vücut ile sağlıklı yaşamak için yaz aylarının gelmesi beklerken diyet ve spor yapmaktan ibaret değildir. Eğer böyle yapıyorsanız kendinizi kandırmış sayılırsınız. Diyet yapmak özellikle “yaza göbeksiz girmek”, “bikinide görülen fazlalıklardan kurtulmak”, “geçen seneki pantolona sığmak” gibi genel geçer sebeplerden dolayı oluşuyorsa, herhangi bir sağlık kaygısı gütmüyorsa o zaman kendinizi kandırmaya devam edebilirsiniz.

kalıcı kilo verme
kalıcı kilo verme

Ancak fit bir vücudu, ilerleyen yaşlarda da sağlıklı taşımak ve beslenme kaynaklı sağlık sorunlarını, fazla kiloların neden olduğu bir çok hastalığın ve hareket kısıtlamasının enden olduğu durumları yaşamamak istiyorsanız ne yazık ki diyet kalıcı bir çözüm değildir.

Diyet ve Yaşam Tarzı Değişikliği:

Diyet anlayışınız kesinlikle kendininiz yenilemek olarak görülmelidir. Bu yenileme ise, hayattaki alışkanlıklarınızı değiştirme, bazı kötü alışkanlık ve davranışları terk etme gibi yaşam tarzını değiştiren etmenlerle oluşmalıdır.

kilo vermek
kilo vermek

Yaşam tarzı değişikliği her ne kadar kolay yazılsa da uygulaması bir o kadar zordur. Bir insanın uyuma saatini değiştirmesi ve buna alışması bile uzun bir zaman dilimine kapsayabilecek bir değişiklik iken, uyku saatini değiştirmek yaşam tarzını değiştirmenin sadece bir maddesidir.

Bir diyetisyene giderek diyet listesi yazdırabilirsiniz. Bu listede ihtiyacınız olan besinler verilir. Ancak yaşam tarzı değişikliği hiçbir listeye benzemez, dahası vücudunuzu tanıdıkça onun ihtiyaçlarını daha fazla anlayacak ve ilerleyen zamanlarda kişisel alışkanlıklarınız da seyrini değiştirecektir.

İçeriği Oyla!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir