cilt temizliği

Vitaminlerle Cildinize Işıltı Sağlayın

Cildinize ışıltı vermek ve daha sağlıklı görünmesini sağlamak için mutlaka vitaminlere yer vermelisiniz. A, B vitamini, C vitamini ve E vitaminin yanı sıra cilt dokusunu güçlendiren omega 3 ve omega 6 vitaminlerini de düzenli olarak kullanmalısınız. E vitamini cildi daha sıkı görünmesini sağlar. A vitamini ise cildi besler. B vitamin grupları ise cilt dokusuna elastikiyet kazandırır.

cilt bakımı
cilt bakımı

Cildinizi Vitaminlerle Şımartın

Vitamin haplarının yanı sıra kullandığınız kremlerin içinde de A, E, C vitaminlerinin olmasına dikkat etmelisiniz. Sigara içiyorsanız C vitamini alacağınız gibi kreminizde de C vitamini özelliğinin bulunması gereklidir.

Cilde nem dengesi sağlayan A vitamini ise belirli dozlarda kullanılmalı. Tüm vitamin haplarını kullanırken bol su içmelisiniz. Bazı vitamin hapları özellikle D vitamini akşamları alınır. Vitaminlerin hangi saatte alınması gerektiğini bilmeli ve saatlerine dikkat etmelisiniz. Kaliteli markalardan tercihinizi yapmalı ve Sağlık Bakanlığı Onaylı vitamin haplarını kullanmalısınız.

cilt temizliği
cilt temizliği

E vitamini kapsül şeklinde olduğu için haftada bir kere bu kapsülü yüzünüze sürebilirsiniz. Cildinizin daha da sıkılaştığını göreceksiniz. Tüm vitaminler belirli dozlarda alınmalı ve kullanmadan önce doktora da danışmalısınız. Cildinizi genç v sağlıklı tutmak istiyorsanız mutlaka kuru yemişlere önem vermeli ve E vitamini almalısınız. Sağlıklı bir cilt hem vitaminlerle hem de bakım ile gerçekleşir. Düzenli vitamin alımı sayesinde cilt dokunuz da güçlenir ve kırışıklıklarınız azalır.

İçeriği Oyla!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir