Toparlanma Diyeti Nasıl Yapılır?

Toparlanma Diyeti Nasıl Yapılır?

Özellikle tatil dönüşlerinde alınan fazla kilolardan kurtulmak için bir toparlanma diyetine ihtiyaç duyulur. Bu diyet hızlı ve bir o kadar sağlıklı şekilde kısa zamanda aldığınız kiloları vermek için idealdir. Peki, toparlanma diyeti dediğimiz bu diyet nasıldır? Neler yapmak gerekir?

Öncelikle tatilde sıklıkla yaptığımız hatalardan birisi öğün atlamak. Bu alışkanlık istenmeyen kiloların ister istemez gelmesi demektir. Öğün atlamamaya özen gösterilmeli. Öğün atlanmaz ise kan şekeriniz stabil duruma gelecektir. Aniden ortaya çıkan yeme alışkanlıkları da ortadan kalkacaktır.

Unutulmaması gereken bir detay da egzersizler. Tatilde vücudunuz hareketsiz kalmış ise bu da kilo almayı tetiklemiş demektir. Günde 2-3 litre su tüketmeyi de ihmal etmeyin.

Fastfoodları Bırakın

Tatilde pratik olsun diye yenen fastfoodlar, atıştırmalıklar kilo alımında oldukça etkilidir. Bu alışkanlığınızı da bir an önce bırakmanız gerekiyor. Tatilde yenilen bu abur cuburlar yerine özellikle meyve tüketimine ağırlık vermeniz önemli. En basitinden yediğiniz bir gofrette kalori miktarı 208 iken 1 porsiyon meyvede bu rakam sadece 48 kaloridir.

Alkol de özellikle tatilde kilo alımını etkileyen bir başka unsur. Alkolü azaltmak ya da mümkünse tamamen bırakmak tatilde alınan kiloları hızlı bir şekilde vermenize yardımcı olacaktır. Posalı besin tüketimine de bu arada ağırlık vermeye çalışın. Bu besinler su ile şiştiğinden uzun müddet tok kalmanızı sağlar. Ayrıca kabızlık gibi sorunların da önüne geçer.

İçeriği Oyla!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir