tırnak

Tırnaklarınız Çabuk Kırılıyorsa Bunu Mutlaka Deneyin!

Kadınların güzellik unsurlarından biri de bakımlı ellerdir. Ellerde güzelliği sağlayan detayların başında ise uzun, bakımlı ve düzgün tırnaklar gelir. Ancak bazen yeterince bakım yapılmayan ve güçsüz kalan tırnaklar, uzama evresinde kırılıyor ve kötü görünümlere neden olur. Tek bir tırnağı kırıldığı için diğer bütün tırnaklarını da onun boyunda kısaltmak zorunda kalan kadınlar için harika bir haberimiz var: Limon suyu tırnakları güçlendiriyor.

tırnak
tırnak

Tırnaklarınızın kısa sürede kırılıyor, kabuk gibi soyuluyor ve çatlıyor olmasından şikayetçiyseniz, ellerinizi 10 dakika boyunca limonlu suda bekletmeyi deneyin. Düzenli olarak iki günde bir yarım limonun suyunu ilave edeceğiniz ılık su içerisinde ellerinizi bekletin. Bu hem tırnaklarınızın güçlenmesine hem de ellerinizin yumuşamasına olanak sağlayacaktır.

Asetondan Uzak Durun!

Aseton kullanmak da tırnak yapısını olumsuz etkiliyor. Dokusunu yıprattığı gibi, incelmesine ve kırılmasına neden olduğu da bir gerçek. Eğer tırnaklarınız ufak darbelerle bile kırılıyorsa, aseton kullanmayı bırakmanızın zamanı geldi demektir. Aseton yerine sirke ve limon suyundan faydalanabilirsiniz.

tırnak bakımı
tırnak bakımı

Peki, asetonsuz nasıl oje çıkarılır? Yapılması gerekenler oldukça basit. Öncelikle ellerinizi yaklaşık 15 dakika boyunca ılık suda bekletin. Bu ojelerinizin yumuşamasını sağlayacaktır. Sonrasında bir pamuğa eş miktarda limon suyu ve sirke dökün. Tırnaklarınızı aseton kullanır gibi bu sirke ve limon karışımıyla temizleyin. Bu sayede oje kalıntılarından kolayca kurtulurken, tırnaklarınızın da güçlenmesine yardımcı olmuş olacaksınız.

İçeriği Oyla!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir