Tatilde Şık Olmanın Püf Noktaları

Tatil insanların en doğal gereksinimlerinden birisi. İnsan robot değil. Hal böyle olunca da insanların yeme, içme, beslenme, barınma,uyuma gibi gereksinimleri yanında dönem dönem dinlenmesi de şart.

O yüzden bir yılda kendisine en uygun zaman diliminde tatil yapması ve kendine zaman ayırması gerekiyor.

Tatil anlayışları ise farklı olabiliyor. Kimi insanlar tatilde deniz kenarını, kimi insanlar kültür yani gezi turizmini, kimi insanlar ise kış tatilini seçebiliyor ve hangisi seçilirse seçilsin kadınlar tatilde, tatil olmasına rağmen şık ve güzel olmak istiyor. Hani kimse salaş takılmak istemiyor.

tatil
tatil

Ama bu işin de elbette kuralları ve bilinmesi gereken noktaları var.

Püf Noktaları

Bunların bazılarına bakmak gerekir ise kadınlar yapılan tatilin türüne giyinmeli göz ardı etmemeli.

Örneğin denize veya havuza girerken giyilen mayo, bikini gibi yüzme giysileri, güneşlenirken giyilmemeli. Güneşlenirken giyilen mayolar, bikiniler daha gösterişli olmalı ama yüzme sırasında asla kişinin hareket kabiliyetini etkilemeyen ürünler seçilmeli.

tatil kıyafeti
tatil kıyafeti

Bunun yanında tam aksine kış turizmi yapılıyor ise o zaman giyilen giysiler kişinin bedenine yakışan, abartıdan uzak, sıcak renklerde olan anoraklar, çizmeler olmalı.

Deniz kenarında bir akşam üstü bir şeyler içmeye gidiliyor ise o zaman sezonun trendlerine uyan bir şort, üzerine kişinin kendi bedenine uygun bir tişört ya da gömlek giyilebilir. Uzun bir gömlek, kısa bir jean şort ile tamamlanabilir.

Ayakkabılar sandalet, babet tarzında olmalı ve kesinlikle stiletto tarzı ayakkabılar seçilmemeli.

İçeriği Oyla!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir