Tarot nedir? Tarot nasıl bakılır?

Tarot falı, insanlık tarihinde eski kehanet yöntemlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. tarot, toplam 78 karttan oluşan bir kart topluluğu ile bakılan bir yöntemdir. Tarot destesindeki kartlar, iki bölüme ayrılmaktadır. Arkana majör 22 karttan oluşurken diğer yarısı ise arkana minör 56 adet karttan oluşmaktadır. Tarot kartların mitolojik havası, dizilişi, resimleri ve rakamları ile sembollere atıfta bularak anlamlandırmaktadır. Kartlarla, geleceğe dair ipuçları vermek amaç edinilmiştir. Fal sırasında yorumcu ve fala baktıran kişi arasında bir enerji akışı sağlanmaktadır. Enerji transferi ile kartlara yansımasıyla birlikte, kartları hissetmeye yardımcı olacaktır.

Tarotta işe olumlu ve olumsuz kartları ayırarak işe başlanmaktadır. Nötr kartlar da bulunmaktadır, 10 kartın masaya açılması sonucunda geçmiş, şu an, gelecek hakkında bilgiler vermeyi amaçlamaktadır. Tarot kartlarını açmadan önce fiziksel ve ruhsal olarak kendinizi iyi hissetmeniz gerekmektedir. Rahatsız edilmeyeceğiniz ve sessiz bir ortam ile hafif bir müzik eşildiğinde falına bakılabilmektedir.

Tarot Kartların anlamları yorumculara göre farklılık göstermektedir. Yaşayacağınız olayların ne zaman gerçekleşeceği gibi bilgiler alabilir ve farklı konularda danışarak bu kartların yardımını alarak hayatınıza yön verebilirsiniz. Aynı zamanda tarot kartlarının sizi uyarması ve teşvik etmesi ise muhtemel konular arasındadır. Tarot kelimesinin kökenine baktığımızda ise karşımıza eski tarihlerde Mısır’da o dönemde tarot, kral yolu anlamına gelen tarosh kelimesinden türemiştir.

Tarot kartlarını, siyah ipek kumaşın üzerinde açarak kartları karıştırmak ile işe başlayabilirsiniz. Deste tam olarak karıştırıldıktan sonra 3 gruba bölünmekte ve Daha sonra sol baştan başlanarak deste toplanmaktadır. Daha sonra ise bu desteyi sol elinizle 2’ye bölün ve üst üste toplamaya başlayacaksınız. Bu siyah ipek kumaşın üzerine kartları seçmek için yaymanız gerekmektedir. Ardından Sol elinizi kullanarak ve niyetinizi içinizden geçirerek 7 tane kart seçip, bu seçtiğiniz kartları toplayarak bir kenarda tutulması gerekmektedir. Burada en önemli ayrıntılardan biri ise her kartın ayrı bir anlamı olduğudur. Tarot falına bakan her kişi kendi yorumlama gücüne göre farklı anlamlar çıkarabilir bu durum kişiden kişiye değişmektedir.

İçeriği Oyla!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir