hatice teyze

Organik Kuruyemişin Farkı!

Marketlerde bulunan, hazır paketli kuruyemişler ne kadar da lezzetli değil mi? Arada bir atıştırmalık olarak tükettiğiniz ve lezzeti paha biçilemeyen fıstıklar, fındıklar, cevizler… Bunlar aslında oldukça faydalı da yiyecekler. İçlerinde yer alan protein, kalsiyum ve faydalı yağ asitleri açısından; besin değerleri oldukça yüksek olan yiyecekler. Fakat bu yiyeceklerin masum olduğuna nasıl inanabiliriz? Hazır bir şekilde reyonlarda bekleyen bu çerezlerin, organik kuruyemiş olduğundan ne kadar emin olabilir?

Organik Kuruyemişin Farkı Nedir?

İlk olarak bahsedilmesi gereken konu; bu kuruyemişlerin üreticileridir. Üretici firma, organik üretim alanında sertifika sahibi bir firma ise; kuruyemişin organik olduğuna emin olabilirsiniz. Yani organik kuruyemişin farkı, sertifikalı firmalar tarafından üretiliyor olmasıdır.

hatice teyze
hatice teyze

Bir firmanın organik ürünler sertifikası alabilmesi için; devlet kontrolünden geçmesi gerekir. İlk etapta ürünlerin toplanma aşamasından üretimin bitimine kadar, hatta ürünlerin paketlenme işleminin yapılmasına kadar; devlet tarafından kontrol edilirler. Ve onay alırlarsa, sertifika almaya hak kazanırlar. Devlet kontrolleri bundan sonra da devam eder. Herhangi bir aksilik durumunda, yüksek oranlarda ceza alacaklarını bilirler. Bu kadar sıkı kontroller olduğu için de, bu firmaların ürünlerinin güvenilir olduğuna emin olabilirsiniz.

Hazır olarak paketlerde satılan kuruyemişlerin içerisinde, katkı maddeleri yer alır. Uzun ömürlü olmaları adına, içlerinde koruyucu maddeler yer alır. Organik olanlarda ise, hiçbir şekilde bunlara yer verilmez.

Organik kuruyemiş farkını, tat açısından fark edebilirsiniz. Tamamen organik olarak hazırlanmış bir kuru incir ile, içerisinde koruyucu madde vs. yer alan kuru incir arasında tat açısından da fark olacaktır.

Organik Kuruyemiş Nereden Alınır?

Zaman zaman atıştırmalık bir şeyler yemek istiyorsanız, fakat bunu yaparken aynı zamanda da sağlığınızı korumak istiyorsanız; https://www.haticeteyze.com/ adresinden dilediğiniz organik kuruyemiş ürünlerini seçebilirsiniz. Cevizden kuru incire, keçiboynuzundan meyve cipsilerine kadar; bütün organik kuruyemişleri bu sitede bulabilir, gönül rahatlığıyla sipariş verebilirsiniz.

“Hatice Teyze” firmasının gerekli sertifikalara sahip olduğuna ve tüm ürünlerinde titiz bir şekilde davrandığına emin olabilirsiniz. Eğer iyice emin olmak istiyorsanız; verilen web adresini kullanarak siteye ulaştığınızda, firmanın sahip olduğu sertifikaları da görebilirsiniz.

İçeriği Oyla!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir