makyaj süngeri

Makyaj Süngeri Nasıl Kullanılır?

Makyaj yapmak kadınlar için büyük bir tutku haline gelmiş durumda. Ancak makyaj yaparken bazı noktalara da dikkat edilmesi gerekiyor. Fondöten ya da pudra sürerken cildinize uygun yumuşaklıkta malzemeler kullanmazsanız cildinize kalıcı zarar verebilirsiniz.

Yüzünüzün bütün bölgelerine eşit şekilde fondöten ya da pudra uygulayabilmeniz için ilk olarak doğru makyaj süngerini bulmanız gerekiyor. Makyaj süngerlerini kullanmadan önce öncelikle süngeri biraz ıslatmanız ve üzerindeki fazla suyu almanız gerekiyor.

makyaj süngeri
makyaj süngeri

Nemli bir hale getirdiğiniz makyaj süngerinin kalın olan kısımlarını fondöten sürerken kullanmayı deneyebilirsiniz. Elinizde bulunan makyaj süngerine fondöteni eşit şekilde az miktarda sıkın ve hafif hareketler yaparak bütün süngere iyice yaymaya özen gösterin. Sivri olan kısımları ise göz altı bölgenize kapatıcı kullanırken kullanabilirsiniz.

Makyaj Süngeri Nasıl Temizlenmeli?

Süngerin sivri kısımları burun bölgesinin aydınlatılması için de işinize yarayabilir. Makyaj süngerinin arkasında yer alan kalın kısımları kontur ya da allık uygulaması için de kullanabilirsiniz. Tek bir makyaj süngeri ile pek çok farklı uygulamayı aynı anda yapabilirsiniz.

sünger temizliği
sünger temizliği

Ancak süngerinizi kullanmaya devam ederken, bu süngerleri belirli aralıklar ile şampuan ile temizlemeniz de gerekiyor. Temizleme işleminden sonra süngeri iyice durulamalı ve kurumasını beklemelisiniz. Süngerinizin değişimini ise 2-3 aylık zaman dilimleri içerisinde değiştirmeniz gerekebilir. Değiştirme işlemi sizin kullanım sıklığınıza ve kullanım alışkanlıklarınıza göre değişkenlik gösterebilir. Temel kuralları dikkate aldığınız takdirde makyajınız daha kalıcı ve sağlıklı olacaktır.

İçeriği Oyla!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir