Kuru Saçlar İçin Doğal Maskeler

Saçların kuru ve cansız görünmesi saç problemlerinden en sık görülenleridir. Saç kuruluklarının nedeni saçların sürekli zararlı etkenlere maruz kalması ve ısıl işlem görmesidir. Kuru saçlara evde doğal maskeler hazırlanarak bakımı yapılabilir.

Piyasada kuru saçlara çözüm sağlayacak pek çok ürün vardır. Fakat bu ürünler hem oldukça pahalıdır hem de kimyasal ürünler barındırmaktadır. Bunun yanında kullanılmadığı zaman saçlar eski kuruluğuna geri döner.

Evde bulunan malzemeler ile mükemmel saç bakım maskeleri hazırlanabilir. Böylece hem çok para harcamazsınız hem de saç bakımını yapmış olursunuz.

Evde doğal maskelerin yanında doğal şampuanlar ve saç kremleri kullanarak saçların kuru görüntüsünden kurtulmak mümkündür.

Yumurta ve Zeytinyağı Maskesi

Bir yumurta kırılır ve iyice çırpılır. İçerisine bir yemek kaşığı zeytinyağı iki yemek kaşığı da mayonez eklenir. Malzemeler iyice karıştırılır. Karışım saçların her yerine eşit gelecek şekilde saçlara uygulanır. On beş dakika ve yarım saat arasında beklenir. Süre dolduktan sonra su ve şampuan ile durulanır.

Avokado İle Saç Maskesi Yapımı

Avokado son zamanlarda hayatımıza giren sağlıklı besinlerin arasında yer almaktadır. İçerisindeki sağlıklı yağlar ile beden sağlığımıza oldukça iyi gelmektedir. Avokado saç bakımında da oldukça etkilidir. Bir adet avokado kaseye alınır üzerine bir çorba kaşığı zeytinyağı eklenir. Bir yumurtanın sarısı da eklenerek malzemeler iyice karıştırılır.

Karışım özellikle saçların uçlarına gelecek şekilde tüm saça sürülür. Karışım birkaç dakika saçta bekletilir. Daha sonra su ve şampuan ile durulanır.

Yumurta Ve Yoğurt Maskesi

Yoğurt saç için oldukça besleyicidir. Bir yumurta beyazı köpürene kadar iyice çırpılır. Daha sonra içerisine bir su bardağı yoğurt eklenir. İyice karıştırıldıktan sonra karışım saça uygulanır. On beş ile otuz dakika arasında saçta bekletilir. Daha sonra saç su ve şampuan ile yıkanır.

Zeytinyağı ve Bal İle Saç Maskesi

Zeytinyağının nemlendirici ve besleyici özelliği bulunmaktadır. Bu sebeple kuru saçlar için de oldukça faydalıdır. Üç çorba kaşığı zeytinyağı bir kaba alınır üzerine bir çorba kaşığı bal eklenir. Malzemeler iyice karıştırılır. Saç derisinden saç uçlarına doğru tüm saça uygulanır. Otuz dakika bekledikten sonra su ve şampuan ile saçlar yıkanır.

İçeriği Oyla!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir