kanser hastalığı

Kanseri Önlemenin Yolları

Çağımızın en büyük rahatsızlığı kanserdir. Kanser gelişen teknolojiye ve ilerleyen hayat standartlarına rağmen halen insanların başında ve bir türlü onları rahat bırakmıyor. Pek çok insanın gençliğini, pek çoğunun da hayatını elinden alan bu hastalığa karşı önlem almak kaçınılmaz olmalıdır. Eğer bu hastalıktan korunmak istiyorsanız bazı tedbirler almanız gerekecek. Bana bulaşmaz demeyin bu hastalık ayrım yapmıyor.

kanser
kanser

Sigarayı Bırakın

Sağlığınızı kontrol altına almak istiyorsanız eğer öncelikli olarak sigaradan uzak durmanız şart. Sigara içen insanlar için en zor şeydir bu. Fakat her ne kadar kanser için tedbir almak kaçınılmaz ise bunun için sigarayı bırakmakta kaçınılmaz olacaktır. Kanserin en yakın mesai arkadaşı sigaradır. Sigara ciğerlerinizi adeta bir kömüre çevirerek simsiyah yapar ve sizi akciğer kanserine doğru berbat bir yolculuğa çıkarır. Bu yüzden bırakmaya çalışın.

kanser hastalığı
kanser hastalığı

Şu an yaz aylarındayız ve yoğun bir güneş var. Bu güneş bazen yararlı bazen de çok büyük zararlara gebe oluyor. Güneş insan vücüduna ve insan kemiklerine büyük yarar sağlayan en doğal enerji kaynağıdır. Fakat fazlası insanda kansere kadar yol yapıyor. Bu yüzden fazla güneş altında kalmayın. Fazla kilolu insanlarda da kanser riski yüksektir. Böyle bir durumunuz varsa bir diyetisyene başvurarak kilo vermeye çalışın ve riskinizi indirin. Ayrıca düzenli olarak da kontrole gidin. Besin anlamında da sağlığınıza zararlı olan tüm maddelerden uzak durun. En başta da sigara ve alkol yer alıyor.

İçeriği Oyla!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir