Hızlı Kilo Vermenin Yolları

İşte hızlı kilo vermenin yolları ve formülleri… Bu pratik çözümler sayesinde çok daha kolay bir şekilde kilo vereceksiniz. Eğer herhangi bir diyet programı uygulamıyorsanız, buna rağmen formunuzu korumak, biraz olsun kilonuzdan farketsin istiyorsanız tavsiyelerimiz sizler için son derece yeterli olacaktır.

İlk kural; STRESTEN UZAK DURUN !

Stres, özellikle şehir yaşantısının içerisinde olan insanların sıkça yaşadığı bir sorundur. Bu sorun, beraberinde kilo problemini de getirir. Çünkü genel olarak yoğun stres altındayken tatlı bir şeyler yeme ihtiyacı hissederiz ve kendimizi iyi hissedebilmemiz için bir şeyler atıştırmamız şarttır. Bu yüzden stresten uzak durmaya çalışmalı, çabuk sinirlenmemeli ve ani tepkiler vermekten kaçınmalıyız.

İkinci Kural; KAHVEYİ MÜMKÜN OLDUĞU KADAR AZALTIN !

Sabahları aç karnına içilen kahveler, genel olarak kortizol hormonunu tetiklemektedir. Yani stres hormonunu. Kahve içtiğinizde, bünyeniz bol yağlı, tuzlu ya da şekerli gıdalar yemeye ihtiyaç duyar. Bu yüzden, çok nadir kahve tüketimi sağlığınız açısından da olumlu olacaktır.

Üçüncü Kural; ÖĞÜNLERİ ASLA ATLAMAYIN !

Özellikle kilo vermek adına mideyi boş tutmak çok yanlış. Boş kalan mide devamlı bu şekilde olacağını sanarak almış olduğunuz besinleri, vücuudun ihtiyacı için depolar. Bu depolama genel olarak yağ ve kas şeklindedir. Depolanan yağ ve kasları eritmek ise almak kadar kolay olmaz. Bu yüzden, beslenirken sık sık aralıklarla ve azar azar beslenmek gerekir. Özellikle sabah kalhvaltısını atlamak, büyük bir hatadır. Sağlam ve dolu dolu yapılan bir sabah kahvaltısının yerini hiç bir şey tutamaz.

İçeriği Oyla!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir