En Yeni Tekniklerle Burun Estetiği

Rinoplasti (burun estetiği) alanında artık klasikleşmiş teknikler yerine yeni teknikler de kullanılmaya başlandı. Bu yeni teknikler estetik müdahalelerin daha başarılı bir şekilde yapılmasına olanak tanırken aynı zamanda hastalar için de yüz güldüren gelişmeleri bünyesinde barındırıyor. Çünkü hastalar nasıl bir burun şekline sahip olacaklarını bilgisayar ortamında görmekten ziyade elleriyle dokunarak ve deneyimleyerek öğrenebiliyor. Rinoplasti alanında son derece başarılı çalışmalara imza atan Dr. Yakup Avşar tarafından geliştirilmiş olan bu teknikler arasında en çok ön plana çıkan 3D mask oldu.

maske
maske

Rinoplastide 3D Mask Yöntemi ve Avantajları

Estetik burun ameliyatları dendiğinde akla gelen ve sadece Türkiye’de değil tüm dünyada uygulanan 3D mask tekniğinin mimarı Dr. Yakup Avşar oldu. Dr. Avşar hastaların estetik burun ameliyatı öncesinde yaşadıkları tedirginliği ortadan kaldırmak için 3D print teknolojisinden de faydalanarak 3D mask ya da yurt dışında bilinen adıyla 3D Avşar mask metodunu geliştirdi.

3D mask tekniğinde hasta hekime nasıl bir burun şekli istediğini anlatıyor. Ancak aynı zamanda yüzdeki altın oran kapsamında hastanın yüzüne en uygun olan burun şeklinin belirlenmesi de bu teknik kapsamında mümkün olabiliyor. Bazen nefes alma problemlerine neden olan burundaki şekil bozukluklarının giderilmesinde de yine 3D mask tekniği kullanılabiliyor.

Hastanın yüzü ve belirlenen burun şekli 3 boyutlu görüntü şeklinde bilgisayar ortamına aktarılıyor. Ardından 3 boyutlu baskı teknolojisi kullanılarak maske şeklinde bir çıktı alınıyor. Bu maske hasta tarafından burun şeklinin deneyimlenebilmesi adına son derece mühim. Hasta burun şekline dokunabiliyor, farklı açılardan bakabiliyor ve estetik müdahale sonrasında sahip olacağı burun şeklinin sadece görerek değil aynı zamanda dokunarak tecrübe ediyor.

3D mask tekniği hastalar açısından yüz güldüren bir gelişme olarak görülse de aslında hekimler açısından da büyük önem taşıyor. Cerrahi hekim hasta için burun şekline nasıl bir müdahalede bulunması gerektiğini çok daha net bir şekilde görebiliyor. Dolayısıyla sadece hasta bazında değil hekim bazında da 3D Avşar mask tekniğinin rinoplasti alanına sağladığı katkı yadsınamaz.

Mikro-Rinoplasti Tekniği ve Avantajları

Rinoplastide artık mikro işlem dönemi başladı. Hem yurt içinde hem de yurt dışında uygulanan mikro-rinoplasti tekniğinin mimarı Dr. Yakup Avşar oldu. Bu teknikte burun bölgesi üzerinde her türlü cerrahi işlem son derece ince bir işçilik ile gerçekleştirilebiliyor. Çünkü mikromotor sistemi kullanılarak uygulanan teknikte Dr. Yakup Avşar tarafından dizayn edilen özel mikromotor uçları kullanılıyor. Bu uçlar özel olarak profesyonel bir estetik cerrah uzmanı tarafından tasarlandığından her bir uç burun bölgesinde en zorlu ve en ince müdahalelerin dahi kolaylıkla gerçekleştirilebilmesine olanak tanıyor.

rinoplasti
rinoplasti

Kapalı burun ameliyatlarında da kullanılan mikro-rinoplasti tekniği endoskopi teknolojisi ile kombine şekilde uygulanan bir metot. Mikro kamera ile burun görüntüsünün 20 kat büyütülmesi mümkün olabiliyor. Dolayısıyla daha önce son derece güç olan ince bir müdahalenin hem daha kolay hem de daha başarılı bir şekilde uygulanması mümkün olabiliyor. Bu müdahalelere burun kemiğinin şeklinin değiştirilmesi de dahil.

Dr. Yakup Avşar imzasını taşıyan bu teknik ile yapılabilecekler hasta açısından da avantaj sağıyor. Çünkü hastanın burun bölgesine minimum oranda müdahale edilirken istenen burun şekli sağlanabiliyor. Hastanın estetik operasyon sonrasında iyileşme sürecini de olumlu yönde etkileyen bu teknik ile artık açık burun ameliyatını zorunlu kılabilen işlemler kapalı burun ameliyatı ile kolaylıkla gerçekleştirilebiliyor. Dünya genelinde pek çok rinoplasti hekimi tarafından uygulanmaya başlanan teknik sayesinde estetik burun ameliyatı olmak hastalar açısından korkulu bir rüya olmaktan çıktı.

İçeriği Oyla!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir