gençleşmek

Cilt Yenileyen ve Onaran Maskeler

Cildi onaran maskeler ile cilt yapısının daha sağlıklı hale getirebilirsiniz. Cilt tabakası farklı nedenlerden dolayı gün içinde zarar görür. Elastikiyeti kazandırmak ve cildi yenilemek için belirli aralıklarla doğal maskelerden faydalanmanız gerekir. Doğal cilt yenileyen maskeler ile cildinizin erken kırışmasının da önüne geçersiniz.

maske
maske

Yenileyici Ev Yapımı Doğal Maskeler

Domates ve süt ile hazırlanan maskeler cildi besler ve onarır. 1 domatesi rendeleyin ve içine 1 çorba kaşığı süt ekleyin. İyice karıştırdıktan sonra temizlenmiş cildinize uygulayın. Yarım saat cildinizde bekletmeniz yeterli. Yenileyici etkisi olan bir diğer maske ise muz ile yapılandır. Yarım muzu ezin ve içine 1 tatlı kaşığı bal, 1 çorba kaşığı süt ekleyin. Hazırlanan maskeyi temizlediğiniz cildinize sürün. Yarım saat sonra ılık su ile yıkayabilirsiniz.

gençleşmek
gençleşmek

1 çorba kaşığı zeytinyağı içine 1 yumurta akı ve 1 tatlı kaşığı bal ekleyip iyice karıştırın. Hazırladığınız karışıma en son 1 çay kaşığı aleovera jeli dökün. İyice harmanladıktan sonra cildinize sürün ve yarım saat bekleyin. Bakım maskeleri cildi onarır ve daha genç görünmesini sağlar. Düzenli uygulamanız sonucunda gözenekleriniz de küçülür. Maskeleri mutlaka makyajsız ve temizlenmiş cilde uygulayın. Belirtilen süre kadar cildinizde bekletin. Maske sonrasında cildinize gül suyu ya da tonik uygulayabilirsiniz. Doğal maskeleri uyguladıktan sonra güneşe çıkacaksanız mutlaka güneş kremi kullanmalısınız.

İçeriği Oyla!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir