balyaj

Balyaj Uygulaması Nasıl Yapılır?

İstenilen renkte, kalınlıkta ve miktarda yapılan saç boyama tekniklerinden biridir. Balyaj saçın aralarına ya da uç kısımlarına belirlenen renk tonlarıyla yapılır. Belirli bir ölçüyle uygulanmadığı için saça doğal bir görünüm kazandırır. Saçlara ışıltı kazandırmak amacıyla yapılan bu teknik krepelenmiş tutumlar halinde de uygulanabilir.

balyaj
balyaj

Krepe en çok kullanılan tekniktir. Kalın tutamlar halindeki uygulamaya ise papatya balyaj adı verilir. Papatya yönteminde kişinin başına aparatlar geçirilir ve saçları tepeden her yöne gelecek şekilde eşit dağılır. Aparatın üstünde kalan kısımlar ise eşit şekilde boyanır.

Kısa Saçlar için Balyaj Modelleri

Doğru tekniklerle uygulanan balyaj modelleri ile saçlarınız daha doğal görünüme kavuşur. İnce telli saçları bulunanlar için iyi bir çözümdür. Bob kısa saç kesiminde boya işlemi saçın katlarına uygulanır ve saça üç boyutlu görünüm verilir. Kısa saçları daha yoğun gösterir ve saçların daha belirgin görünmesini sağlar.

Balyaj Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

balyaj 2018
balyaj 2018

Balyaj, röflenin türevleridir. Röfle ile balyaj arasındaki fark uygulama tekniğidir. Röfle saçın tamamına uygulanırken diğer teknik ise sadece saçların uçlarına yapılır. Saça ışıltı katar ve doğal görünüm kazanmasına yardımcı olur. Kısa saçlarda çoğunlukla saçın üçte birlik bölümüne uygulanır. Uzun saçlarda ise saçın üçte ikilik kısmına kadar işlem yapılabilir. Dinamik görünümünüze katkı sağlar ve az makyaj ile bu tarz saçları kullanabilirsiniz. Sağlıklı tüm saçlara uygulanır. Özellikle yeni kesilmiş saçlara uygulanırsa daha iyi sonuç verir. En fazla 3 ay önceden kestirdiğiniz saçlarınıza uygulamanız tavsiye edilir.

Saça kusursuz görünüm veren balyaj uygulamaları her saç tipine yapılır. Dilediğiniz renklerde yaptırabileceğiniz gibi farklı renk tonlarını da seçebilirsiniz. Doğal renk tonlarına uygun balyaj modellerini görmek istiyorsanız https://www.mehmettatlimecidiyekoy.com/h/balyaj sitesini ziyaret etmelisiniz. Profesyonel uzmanlar eşliğinde yapılan çalışmalarda sizlerin yüz tipine uygun modeller seçmeniz konusunda da yardımcı olurlar.

Saçlarınıza ışıltı katacağınız gibi gün içinde de kendinizi daha dinamik ve genç hissedeceksiniz. Ağır makyaj yapmadan doğal görünümünüzle dışarı çıkabilir ve spor kıyafetler giyebilirsiniz. Balyaj özellikle günün her saati rahatlıkla kullanılan saç modelidir.

 

İçeriği Oyla!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir