bahçe dekorasyonu

Bahçe Peyzaj Dekorasyonunda Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Bahçe peyzaj uygulaması her ne kadar kolay gibi görünse de belli tekniklere yer açılması gerekiyor. Özellikle çiçek ya da ağaçların tam olarak neye ihtiyaç duyduklarını, ne kadar boy attıklarını, çiçeklenme ya da yaprak döküm zamanlarını bilmek onları nereye ekmeniz gerektiği ile ilgili fikir verecektir. Bunun yanı sıra her yere ağaç ve çiçek ekmek bahçede doyasıya zaman geçirmeniz için bir oturma alanını oluşturamamanıza sebep olur. Tıka basa dolu olan bir bahçe hem kötü bir görüntü ve kargaşaya sebep olurken hem de bakımını zor hale getirir. Aşağıda yer alan detaylara dikkat ederek peyzaj uygulamanızı rahatlıkla yapabilirsiniz.

bahçe
bahçe
  • Bahçe peyzajında öncelikle bahçenizde nerede bir oturma alanı yaratacağınıza ve bu alanın ne kadar bir yer kaplayacağını planlayın.
  • Oturma alanı ve eviniz arasında geçiş yolunu varsa bahçe kapısına uzanan yolu belirleyin.
  • Geçiş yolları için çakıl taşı, taşlar ya da dekorasyon temanıza uygun olan malzemeleri seçin.
  • Artık boş kalan alanları daha net görebilirsiniz. Dilerseniz bu yürüyüş yollarının kenarlarına güneşten etkilenmeyecek ve uzun süre çiçekli kalan bitkileri ekebilirsiniz. Aynı zamanda güneş enerjili aydınlatmaları da kullanmanız mümkün.
bahçe dekorasyonu
bahçe dekorasyonu
  • Oturma alanınızın yakınlarına gölge yaratması için yaprak dökmeyen ağaç ekmeniz önerilir. Fakat dilerseniz çiçekli ağaçlara da yer verebilirsiniz.
  • Diğer kenar kısımlara ağaçlarınızı ektikten sonra boş kalan kısımlar için çiçeklendirme çalışması yapmanız mümkün.
İçeriği Oyla!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir