stüdyo daire

Stüdyo Daire Nedir?

Stüdyo daire deyimi günümüzde oldukça yaygınlaşmaya başlamıştır. Halbuki eski zamanlarda gelir darlığının veya bohem bir yaşam stilini temsil etmekteydiler. Günümüzde tek başına yaşayan insanların çoğu stüdyo tarzı dailere tutmaktadır. Çünkü bu dairelerde yaşaması daha pratik ve bütçelere uygundur. Mekan tasarımı en üst düzeyde verimi almak için üretilen ergonomik ürünler ile donatılmaktadır.

daire
daire

Üst sınıf mimarların tasarımları ile şahane görünümler kazanan stüdyo daireler git gide emlak sektöründe gözde haline gelmeye başladı. Stüdyo daire 1+0 daire şeklinde ifade edilmektedir. Buradan da anlaşılacağı gibi stüdyo daire içerisinde herhangi bir başka oda bulunmamaktadır. Tek bir odadan ibarettir. Kısacası mutfak, banyon, salon ve yatak odası gibi bölümler sadece tek geniş bir oda içerisinde konumlandırılmıştır.

 stüdyo daire
stüdyo daire

Stüdyo Dairenin Avantajları

Stüdyo daireler küçük olmaları nedeniyle temizliği ve bakımı da kolay olmaktadır. Bu nedenle dairenizde sürekli olarak temiz ve bakımlı bir ortam sağlayabilirsiniz. Ayrıca küçük tasarımlar ile şirin ve şık bir görüntü elde edebilirsiniz. Ayrıca emlak sektöründe artık gözde olan bu daireler sahip oldukları kalite ile birlikte, sahip olduğu konumuna bağlı olarak çoğu zaman dört odalı bir evden daha pahalı olabilmektedir.

Tek bir odanın yaşam alanı olduğu bu dairelerde mutfak tasarımı genellikle Amerikan’dır. Banyo ise yine ayrı bir oda şeklindedir ancak kapısı aynı yere açılmaktadır. Stüdyo dairelerin büyüklüğü 35 metre kareden başlamaktadır.

İçeriği Oyla!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir