Platonik Aşk Gerçeğe Dönüşür mü?

Aşk hiç şüphesiz ki dünyanın en güzel duygularından bir tanesi. Ancak aşk çift taraflı yaşandığı zaman güzel bir duygu. Tek taraflı olduğu zaman ne yazık ki ortaya bir taraf için mutluktan çok acı verici bir hale bürünebiliyor. Bir şeylerin hissedilmesi ancak bunların karşı tarafa söylenememesi sonrasında kimi zaman karşı taraftaki kişi bu durumdan haberdar bile olmuyor. Ancak düşünülenin aksine platonik aşkı gerçeğe dönüştürmek mümkün.

aşk

aşk

Her Adımı Doğru Atın

Platonik aşkın gerçeğe dönüşmesi adına öncelikli olarak var olan durum kabullenmelidir. Çünkü sorunun çözülmesi adına ilk adımda küçük işaretlerden büyük anlamlar çıkarmak yerine içeride bulunulan durumu net olarak bilmek gerekmekte.

Birine karşı bir şeyler hissedildiği zaman karşı tarafa adım atmak ciddi anlamda zorlaşabiliyor. Ancak söz konusu platonik aşkın gerçeğe dönüşmesi ise cesur olmakta fayda var. Bir kadının bunu yapması her ne kadar yanlış anlaşılıyor gibi görülse de kadının cesareti erkeği etkileyebilmektedir.

aşık olmak

aşık olmak

Her ne kadar klişe olursa olsun kaçan kovalanır ve erkek de bu oyunu severler. Çünkü bir erkeğin her zaman yanında olursanız, o sizin asla yanınızdan gitmeyeceğini düşünürler. Üstüne düştükçe erkek için değeriniz azalmaya başlar. Bir erkek için garanti olarak görülmek yerine kabullenmek zor olsa da kendinize ait bir hayatınız olduğunu unutmayın ve arada bir kendinizi uzaklaştırın. Eğer ki erkek size karşı ilgiliyse, bu durumu fark edip sizinle çok daha farklı bir şekilde iletişime geçecektir.

Yanıtla