Nebahat Çehre Yavuz Demir Kimdir?

Türk sinema ve dizi dünyasının usta oyuncularından Nebahat Çehre, güzelliği ve başarılı kariyeriyle adından sıkça söz ettiren bir isimdir. Genç yaşında Türkiye güzeli seçilerek sanat hayatına adım atan Çehre, yıllar içinde önemli projelerde yer almış ve sayısız ödül kazanmıştır.

İki evlilik yapmasına rağmen çocuğu olmayan ünlü oyuncu, yaşam tarzı ve gençliğini koruma sırlarıyla da ilgi çekmektedir. Bu yazıda, Nebahat Çehre’nin kariyeri, özel yaşamı, yaşam felsefesi ve başarılarına değineceğiz.

Nebahat Çehre’nin ikinci kocası Yavuz Demir kimdir?

Ünlü oyuncu Nebahat Çehre’nin ikinci eşi Yavuz Demir, Galatasaray’ın önceki dönemlerdeki basketbol oyuncusu ve iş insanıydı. Nebahat Çehre, Yavuz Demir’in beş kez evlendiği eşlerinden üçüncüydü. Nebahat Çehre’nin her iki evliliğinden çocuğu olmadı. 1979 yılında boşandıktan sonra Çehre, bir daha evlenmedi.

Nebahat Çehre ve Yılmaz Güney’in evliliği

1944 doğumlu Nebahat Çehre, 2021 yılı itibarıyla 77 yaşındadır. 1966-1968 yıllarında ünlü oyuncu Yılmaz Güney ile evliyken, 1976-1979 yıllarında ise Yavuz Demir ile evli kalmıştır.

Nebahat Çehre’nin yaşamı ve çocukları

15 yaşında Türkiye güzeli seçilen Nebahat Çehre, iki evlilik gerçekleştirdi. İlk evliliği 1967’de Yılmaz Güney ile, ikinci evliliği ise 1976’da Galatasaray’ın milli basketbolcusu Yavuz Demir ile oldu. Nebahat Çehre’nin herhangi bir çocuğu yoktur.

Nebahat Çehre’nin yaş hakkındaki bilgiler

77 yaşında olan Nebahat Çehre, genç görünümünü nasıl koruduğuna dair bazı sırlarını paylaştı. İşte gençliğini koruyan güzelliklerden bazı tavsiyeler:

  • Hayatımda hiç cilt bakımı yaptırmadım.
  • Sabahları yüzümü yıkarım ve bir süre kurulamam.
  • Aç karnına ılık, limonlu su içerim.
  • Un, tuz, şeker kullanmam.
  • Rejim yapmam, az yerim.

Nebahat Çehre’nin eşleri kimlerdir?

Yavuz Demir (1976-1979) ve Yılmaz Güney (1967-1968) Nebahat Çehre’nin eşleri olarak bilinir.

Nebahat Çehre, Türkiye Güzeli seçildiği yıl

Samsun doğumlu Nebahat Çehre, 15 yaşında Türkiye güzeli seçildi ve 1960 yılında ünlü oldu. İki evlilik yapan Nebahat Çehre’nin ilk eşi, büyük aşkla evlendiği oyuncu Yılmaz Güney’dir. Çehre, 1968 yılında Yılmaz Güney’den boşandı.

Nebahat Çehre’nin kökenleri

Nebahat Çehre, Samsun’da doğdu ve dört çocuklu bir ailenin kızıdır. Ailesinin tek kızı olan Çehre, annesinin tarafından Gürcü, babasının tarafından ise Laz kökenlidir. Çehre’nin ailesi, onun beş yaşındayken İstanbul’a göç etti ve 15 yaşında “Türkiye güzeli” seçildi.

Nebahat Çehre’nin formunu nasıl koruduğuna dair ipuçları

Nebahat Çehre ve Emel Sayın, gençliklerini nasıl koruduklarını açıkladılar. İşte yıllara meydan okuyan güzelliklerin altın öğütleri:

  • Hiçbir zaman cilt bakımı yaptırmadım.
  • Sabah uyandığımda yüzümü yıkarım ve bir süre kurulamam.
  • Aç karnına ılık, limonlu su içerim.
  • Un, tuz, şeker kullanmam.
  • Rejim yapmam, az yerim.

Nebahat Çehre’nin filmografi bilgileri

1961 yılından itibaren 100’e yakın film ve dizide rol alan Nebahat Çehre, en son Aşk-ı Memnu dizisinde Firdevs karakterini ve Yuvamdaki Düşman dizisinde Olcay karakterini canlandırdı.

Yılmaz Güney’in eşlerinin isimleri

Yılmaz Güney, 1970-1984 yılları arasında Fatoş Güney ile ve 1967-1968 yıllarında Nebahat Çehre ile evliydi.

Nebahat Çehre’nin boyu

Nebahat Çehre’nin boyu 1,66 metredir.

Nebahat Çehre’nin Yılmaz Güney’den çocuğu var mı?

15 yaşında Türkiye güzeli seçilen Nebahat Çehre, iki evlilik gerçekleştirdi. İlk evliliği 1967 yılında Yılmaz Güney ile oldu. İkinci evliliği ise 1976 yılında Galatasaray’ın milli basketbolcusu Yavuz Demir ile gerçekleşti. Nebahat Çehre’nin hiç çocuğu olmadı.

İçeriği Oyla!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir