ağız bakımı

Günlük Ağız Bakımı Hakkında Bazı Tavsiyeler

Ağız diş sağlığımız hepimiz için önemli bir yerdedir. Bu nedenle ağız bakımı konusuna her birimizin ayrı bir özen ve önem göstermesi gerekiyor. Çünkü bu bakımı yaptığımız zaman aynı zamanda kendimizi daha iyi ve temiz hissedeceğiz.  Sadece sabah ve akşam 5 dakika ayırarak dişleri fırçalamamız gerekiyor. Çok bilinen bir gerçek olsa da birçok kişi bunu düzenli olarak gerçekleştirmiyor maalesef. Bu yüzden eğer daha düzgün dişlere ve sağlıklı bir gülüşe sahip olmak istiyorsak bu yazımızı mutlaka okumanızı öneriyoruz.

ağız
ağız

Ağız Bakımında Nelere Dikkat Etmeli?

Öncelikle dişlerimizi doğru fırçalamamız gerekiyor. Macunu çok fazla abartmaya gerek yok. Çok az miktarda macun diş fırçasının üzerine sıkıldığında gayet güzel dişlerini fırçalayabilirsiniz. Sadece dişlerimizi değil aynı zamanda dilimizi de fırçalamakta yarar var. Bunu unutmayın. Süpürme hareketinden yararlanarak arkadan öne doğru dilinizin temizlerseniz ağız bakımında önemli bir görevi yerine getirmiş olursunuz. Bu hareket aynı zamanda bakterilerin neden olduğu ağız kokusunu engelleyecektir. Ayrıca diş fırçamızı lütfen üç ayda bir değiştirelim.

ağız bakımı
ağız bakımı

Birçok kişi karbonat ve tuz gibi maddelerle dişlerini fırçalıyor ve bunun diş minesine zarar verdiğini bilmiyor. Fakat uzmanlar bunları asla önermiyor. Çünkü bu uygulamalar dişleri aşındırabilir. Son olarak dişlerinizi yatmadan önce ve kahvaltıdan sonra yumuşak hareketlerle fırçalayın.  Aksi halde diş etleriniz zedelenebilir ve diş çekilmeleri gibi sonuçlarla karşılaşabiliriz.

İçeriği Oyla!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir