Göz Kapağı Estetik

Göz Kapağı Estetik Cerrahi Nedir?

Günümüzde göz kapağı estetik cerrahi ameliyatının yapılmasındaki en büyük amaç göz kapaklarına hem daha genç hem de daha gergin bir form kazandırmak içindir. Göz kapaklarında genellikle yaşın ilerlemesiyle beraber sarkma meydana gelir. Aynı zamanda yer çekimi etkisinden dolayı da deride aşağı yönlü olacak şekilde bir sarkıklık oluşur. Bu durum hasta kişiler için oldukça rahatsız edici bir durumdur. Bazen derideki gevşeme ciddi bir boyutta olabiliyor. Bazı kişilerde de genellikle gözaltı torbası problemi yaşanabiliyor.

Göz Kapağı Estetik

Böyle kişilerde göz kapakları yaşlanmasından dolayı ayrıca gözaltı torbası sorununda görülebiliyor. Hal böyle olunca da göz çevresindeki görüntüyü daha güzel bir hale getirmek için estetik ameliyatı tercih edilebiliyor. Yüz bölgesinde, göz kapağın alt ve üst göz kapağındaki sarkmalar gibi durumlarda kişi görme problemi de yaşayabiliyor. Özellikle de sarkma durumu ilerlemiş ise gözün bir kısmı deri tarafından kapatılır. Böyle bir durum görme noktasındaki hastaların sorun yaşamasına yol açar.

Göz Kapağı Estetiği Kalıcı Olur Mu?

Göz kapağı estetik cerrahi ameliyatı için hastaların oldukça merak ettiği konulardan birisi de sonucun kalıcı olup olmadığıdır. Bu yöntemde de kritik bir unsura dikkat etmek gerekir. Bu ameliyat sayesinde yaşlanma durmaz. Yalnızca yaşlanmanın etkisini hafifletmeye yarar ve kişinin olduğundan daha genç görünmesine neden olur. Hal böyle olunca da ameliyat sonrası gözlerinizin üzerinde yer alan göz kapakların daha genç görünmesi oldukça mümkündür.

Fakat zamanla deride tekrardan sarkmalar meydana gelebilir. Bu estetik operasyonun etkisi hemen hemen 6 yıl ya da 8 yıl sürebiliyor. Genellikle bu durum ameliyatın kaç yaşında yapıldığınave de operasyon olacak kişinin cilt yapısına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu sürecin sonunda yerçekiminin de etkisine bağlı olarak ciltte tekrardan sarkmalar oluşabilir.

Göz Kapağı Estetiği İz Bırakır Mı?

Cilde kesi uygulanması ile göz kapağı estetik cerrahi ameliyatı yapılır. Bunun nedeni ise fazla derinin kesi sayesinde vücuttan tahliye edilmesidir. Bu nedenle kesi uygulanan alanda az bir iz kalması mümkün olabilir. Bu iz ise üst göz kapağı estetiği sırasında göz kapağı kısmında uzanır. Fakat iz kapak kıvrımına uygun olacak şekilde kalır. Siz de böyle bir operasyon için https://tugbadindar.com/hizmetler/goz-kapagi-estetigi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İçeriği Oyla!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir