su tüketimi

Formda Kalmak için En İyi Yöntemler

Formda kalabilmenin sırrı sağlıklı bir yaşamı hayat tarzınız haline getirmekten geçiyor. Bu yüzden her şeyden önce eski alışkanlıklarınızı bir kenara bırakarak yeni bir hayata geçiş yapmanız gerekiyor.

Bol Su Tüketimi

Daha sağlıklı olabilmek ve formda kalabilmek için öncelikle bol su içmeye özen göstermeniz gerekiyor. Yeni bir güne su içerek başladığınız zaman kendinizi daha enerjik hissetmeye başlayabilirsiniz.

su tüketimi
su tüketimi

Kahvaltı

Sabah saatlerinde kahvaltı yapmanız formda kalmanız için altın kural olacaktır. Kahvaltı öğününü atladığınız zaman o gün içerisinde sık sık acıktığınızı fark etmeye başlayabilirsiniz. Bu da sizin normalden daha fazla yemek yemenize sebep olabilir.

Ara Öğünler

Sabah, öğle ve akşam saatlerinde yiyeceğiniz yemeklerinizin aralarına, ara öğünler sıkıştırın. Ara öğünlerinizde besleyicilik değeri yüksek ve tok tutma etkisi yüksek olan gıdaları sokun. Bu gıdalar sayesinde bir sonraki öğününüze kadar kendinizi tok hissetmeye başlayabilirsiniz.

egzersiz
egzersiz

Egzersiz

Yürüyüş ya da egzersiz yapmayı ihmal etmeyin. Egzersiz yapmadığınız zaman vücudunuzun formunu koruyamazsınız. Diyet programı uyguluyor olsanız dahi mutlaka egzersizi bir yaşam biçimi haline getirmeye özen gösterin.

Meyve ve Sebze

Meyveler ve sebzeler en iyi dostunuz olmalıdır. Meyve ve sebzeler sindirim sisteminin çabuk sindirebildiği gıdalardır. Ayrıca meyve ve sebzelerin içerisinde bol bol vitamin ve mineral bulunur. Bu yüzden beslenme programınıza mutlaka bol bol meyve sebze ekleyin.

İçeriği Oyla!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir