Ev İçin Saksı Çiçeği Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Evinizde çiçeklere yer açarak hem şık bir dekorasyona hem de pozitif enerjiye yer açabilirsiniz. Sadece ve içi değil balkonlarda da güzelliği sunacak olan saksı çiçekleri hoş detaylara da sahiptir. Fakat saksı çiçeği seçimlerinde özellikle bazı çiçekler için evinizin cephesi de önem taşır. Bazı çiçekler doğu cephesinden hoşlanırken bazıları ise sadece güney cephesinde mutlu olurlar. Bu sebep ile çiçek tercihinizi yaparken bu detaylara yer açmanız önemlidir.

Orkide

Orkide saksı çiçeği özellikle kuzey cephesinden mutlu olmaz. Orkidelerin köklerinin güneş alması önemlidir. Güney cephesi ve doğu cephesine de uyum sağlayabilen çiçek en çok batı cephesinde mutlu olur. Orkide saksı çiçeği ev içinde ya da yazın balkonda bakılabilir.

Menekşe

Mutfaklarda çoğunlukla menekşelerin yer alması yemek kokularını bu çiçeğin oldukça sevmesidir. Eğer doğu cephesine sahip olan bir mutfağınız var ise menekşe bakımı için gerekli olan neredeyse tüm içeriğe sahipsiniz demektir. Bunun yanı sıra eğer doğu tarafına bakan başka odalarda da menekşe çiçeğine bakabilirsiniz.

Paşa Kılıcı

Ev içinde bakımı olabilen bitkiler arasında yer açan paşa kılıcı dolaylı olarak alınan gün ışığında mutlu olurlar. Aynı zamanda aşırı bir bakıma sahip olmaması nedeni ile de paşa kılıcını evinizde dilediğiniz yerde ya da kör alan olarak yer alan bölümlere hareket katmak içinde kullanabilirsiniz.

İçeriği Oyla!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir