beşik

Bebek Beşiği Alırken Bunlara Dikkat Edin 

Bebeklerin rahat bir şekilde uyuması adına satın alınan beşikler, belirli bir döneme kadar çok uzun bir süre zamanlarını geçirdikleri alan olmakta. Bundan dolayı da satın alım öncesinde pek çok farklı konuya dikkat edilmesi gerekmekte. Aksi halde bebekler oldukça büyük tehlikeler ile karşı karşıya kalabilecektir.

bebek beşiği
bebek beşiği

Bebeğin Güvenliği İçin Beşiğini Doğru Şekilde Seçin

Anne babaların öncelikli olarak dikkat etmeleri gereken şeylerin başında; ön tarafı aşağıya doğru inebilen kapaklı beşiklerin tercih edilmemesi. Çünkü 2011 yılında Amerika’da hazırlanmış olan rapordan sonra bu beşiklerin tamamı güvenlik açığından ötürü geri çağrıldı.

Tekerlekli modellerden seçilecek olan bebek karyolalarında kayma durumunun oluşmaması adına mutlaka güvenli bir şekilde sabitleme işlemi yapılmalıdır. Aynı zamanda bebeğin karyolanın içerisinden düşmesine ya da karyolayı devirmesine izin verilmemelidir.

beşik
beşik

Bebeğin yatacağı beşiğin hizasında düşebilecek nesneler ya da raflar asılmamalıdır. Ayrıca beşiğin etrafına ya da üzerine kurdele, süs gibi eşyalar da hiçbir şekilde asılmamalıdır. Beşiğin içerisi ise mümkün olduğu kadar boş olmalıdır. Özellikle de bebeğin yalnız başına beşikte kaldığı zamanlarda burada minder ya da peluş oyuncaklar bulundurulmamalıdır. Çünkü bunlar ani bebek ölümü sendromuna sebep olabiliyor.

Özellikle küçük bebekler uyurken yataklarında battaniye kullanılmamalı. Çünkü bu dönemde bebeklerde refleksler tam anlamıyla gelişmemiştir ve boğulma tehlikesi ile karşı karşıya kalabilirler. Bunun olmasının engellenmesi adına uyku tulumu ya da tulum ile uyumaları sağlanabilir.

İçeriği Oyla!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir