Yağ Yakan Etkili Yiyecekler

Metabolizmanızı çalıştıran besinleri tüketirseniz daha hızlı kilo verir ve kilonuzu geri almazsınız. Acı biber içinde bulunan kapsaisin adı verilen madde kalori yakmanızı kolaylaştırır. Beyaz yağ hücreleri enerji depoladığı için bu yağ depolarını acı biber ile yok edebilirsiniz. kahverengi pirin, kinoa, yulaf gibi kompleks karbonhidratlar ise lif sağladığı için mide tarafından tamamen emilir. Kilo vermek isteyenlerin tahıllar ile birlikte mutlaka sebze tüketmesi önerilir.

kinoa

kinoa

Yağ Yakan Önemli Yiyecekler

Karabiber içinde piperin maddesi bulunur. Yağ yakımını hızlandırır ve kilo vermenizi kolaylaştırır. Zencefil ise vücut ısısını artır. Metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlar. Açlık hissini azaltır ve kilo vermeyi destekler.

Sarımsak da aynı şekilde zencefil gibi vücut ısısını artırır. Kilo vermenizi hızlandırmak istiyorsanız günde bir adet sarımsak tüketmelisiniz. Kapsaisin içerdiği için hardal da aynı şekilde vücut ısısını artırır. Salatalarınıza mutlaka tatlı kaşığı hardal ekleyin. Yeşil çay ise metabolizma hızlandıran bir çaydır ve günde iki fincan tüketilmesi tavsiye edilir.

yulaf

yulaf

Protein ise kilo vermenizi hızlandırır. Sindirimi kolay olduğu için proteini özellikle öğlen yemeklerinde yenmesi tavsiye edilir. Sizi tok tutar ve yeme isteğinizi azaltır. Limon ise C vitamini sağladığı gibi kilo kontrolünüzü sağlar ve formunuzu korumanıza yardımcı olur. Tarçın ise kan şekerinizi düzemler ve tokluk hissi sağlar. Düzenli olarak yoğurt tüketmeniz ise bel kısmı yağlarınızdan kurtulmanıza yardımcı olur.

Yanıtla