Gebeler Güneşlenebilir Mi?

Hamilelik yaz ayında oldukça zor bir dönem ama bunu biraz da sizler yaptıklarınız ile daha da zorlaştırıyor olabilirsiniz. Dolayısı ile en çok merak edilenlerden biri olan hamileler güneşlenebilir mi? Sorusunun yanıtını alarak doğruları öğrenmeye başlayabilirsiniz.

gebelik kontrolü

gebelik kontrolü

Öğlen Güneşinden Uzak Durunuz

Hamileleri de aynı bir bebek gibi düşünebilirsiniz. Nasıl bebekleri ve çocukları da öğlen güneşinde denize çıkartmıyor ya da güneşe oturtmuyorsanız o halde gebelerde öğlen güneşinden mutlaka uzak durmalıdır. Dolayısı ile kendinizi de o saatlerde güneşten sakınınız.

Günel Kremleri Vazgeçilmez Olmalıdır

Güneş kremleri bu dönemde mutlaka vazgeçilmez olmalıdır. Böyle bir dönemde yani hamilelikte bronz kalma gibi bir derdiniz asla olmamalıdır. Eğer çok istiyorsanız akşam güneşlerini kaçırmadan hafif serinlikte güneşlenebilirsiniz.

hamilelik

hamilelik

Sağlığınıza Dikkat

Hamile iken güneşlenmeniz sağlık sorunlarına yol açabilir. Özellikle güneşlenmekten kaşınmanız gerekiyor aniden tansiyon düşmesi durumları yaşayabilir ya da güneşten çok fazla etkilenme yaşayabilirsiniz. Ayarında güneşlenmelidir ama bunun içinde yüksek etkili güneş kremleri kullanarak daha rahat edebilirsiniz.

Doktordan Onay Alınız

Sizler için aslında en doğru bilgileri her zaman sizi bire bir takip eden doktorunuz verecektir. Sizin değerlerinize bakarak ya da tansiyon değerlerinizi ölçerek kararı o verebilir. Size asla güneşlenmeyecek resti seçebilir ya da sadece belli saatler arasında şu kadar gibi sınırlar koyabilir. Bir hamile olarak ilk önceliğinizin bebeğinizin sağlığı ve sizin sağlığınız olduğunu unutmayınız.

Yanıtla