Dökülen Saçlarla Mücadele Etmenin 5 Kolay Yolu

Saç dökülmesinin ilerlemesini yavaşlatmaya yardımcı olmak ve mümkün olduğunca uzun süre sağlıklı saç doğasını korumak için yapabileceğiniz 5 kolay şey var:

  • Deriden başlayın: Saç derisini sağlıklı kılmanın bir yolu, saçınızı her yıkadığınızda kendinize bir mini saç derisi masajı yapmak olmalıdır. Masaj, kan akışını arttırır ve saç büyümesini artırır. Saç köklerini sağlıklı tutmanın bir diğer kolay yolu, saçlarınızı besleyen ve canlandıran saç ürünleri kullanmaktır.
saç dökülmesi

saç dökülmesi

  • Doğal ürünler kullanın: Çoğu saç ürünü, saçlarınızın güzel görünmesine yardımcı olmak için tasarlanır, ancak bu saçlarınız için iyi oldukları anlamına gelmez. Saç boyaları ve sentetik ürünler, zamanla hasara neden olabilir. Hindistancevizi yağı, ısırgan otu veya yosun türevli ürünler, daha fazla hasara neden olmak yerine saçınızı besler.
  • Katkıda bulunanları düşünün: En başta stres ve gerginlik saç dökülmesine büyük katkıda bulunabilir. Ayrıca hormon dengesizlikleri ve kötü beslenme içerebilir. Günlük bir vitamin ve mineral takviyesi almak, saçlarınıza ihtiyaç duyduğu besin maddelerini sağlar. Bazı şampuan ve saç kremleri de Biotin gibi saçı besleyen vitaminler içerir.
saç neden dökülür

saç neden dökülür

  • Kötü alışkanlıkları bırakın: Saç kurutma makineleri, saç düzleştirici gibi aletleri sık kullanmanız saçınıza zarar verir. Bunun yanında sigara, alkol ve kahve içmek de zayıf dolaşıma neden olur ve bağışıklık sisteminizi saç dökülmesine katkıda bulunacak kadar yavaşlatabilir. Saçlarınızın uğruna bu alışkanlıkları bırakmanın zamanı gelmiş olabilir.
  • Yaşam tarzını değiştir: Yapmaya başlayabileceğiniz sağlıklı alışkanlıklar da vardır. Saç telleri büyük ölçüde sudan oluşur, bu nedenle bol miktarda su veya bitkisel çay içerek sulandırmaya devam etmeniz önemlidir. Düzenli egzersiz yapmak ve dengeli bir diyet saçınıza (ve tabii ki vücudunuza da) faydalı olacaktır.

Yanıtla